banner851

banner614

EMEKLİLER GEÇİNEMİYOR!

banner619

Emekliler, bir Emekliler Haftası’na daha mutsuz giriyor. Her yıl 28 Haziran-4 Temmuz tarihleri arasında kutlanan Emekli Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi Başkanı Feridun Alganoğlu, geride kalan seçimlere atıfta bulunarak, emekliye verilen vaatlerin bir an önce yerine getirilmesini istedi ve ekledi: “Emeklilerin huzuru için maaş ve sağlık hizmetlerinin biran önce ciddi olarak ele alımı düzenlenmesini istiyoruz.”

banner846
Gündem 29.06.2018, 12:57 29.06.2018, 17:09
1216
banner844

Her yıl 28 Haziran-4 Temmuz tarihleri arasında kutlanan Emekli Haftası’na bu yıl da sıkıntılarla giren emekliler adına yazılı bir açıklamada bulunan Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi Başkanı Feridun Alganoğlu, emeklilerin yüzde 50’sinin açlık sınırının altında aylık aldığını ve zor şartlarda hayat idame ettirmeye çalıştığını vurguladı.

Hayatlarının en verimli çağlarını devletine ve milletine hizmet ederek geçiren emeklilerin, emeklilik sonrası döneminde sağlıklı, huzurlu, refah içinde bir hayat sürmesinin en büyük istekleri olduğunu vurgulayan Alganoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Maaş ve ölüm yardımlarında eşitlik istiyoruz”
“Ülkemizin kalkınmasına değerli hizmetler yapan alın teri döken emeklilerimize en iyi hayat şartlarını sağlamak sosyal devlet anlayışının gereğidir. Emekliler olarak anayasamızda vazgeçilmez bir unsur olan emeklilik hakkımızı Sosyal Güvenlikte de istiyoruz. Sağlık gibi önemli bir anayasal hak olan bir alanda, emekliden alınan katkı paylarının özel hastane farklarının kaldırılması doktorun istediği değil SGK’nın izin verdiği ilaçların yazılması bizim için önemli devlet için kolay hizmetlerin bir an evvel uygulanmasını istiyoruz. Bağkur, SSK ve Emekli Sandığı maaş ve ölüm yardımlarının SGK çatısı altında eş değerlendirilmesini istiyoruz.”

“Bu hafta sorunlara çözmeye vesile olsun”
24 Haziran seçimleri öncesi siyasilerin emekliler için verdiği sözleri anımsatan Alganoğlu, “Siyası partilerimizden ve hükümetimizden seçim beyannamelerindeki emekliye verile vaatlerin bir an önce yerine getirilmesini istiyoruz. Çok şey istemiyoruz, emeklilerin huzur refahı için iki konu; maaş ve sağlık hizmetlerinin biran önce ciddi olarak ele alımı düzenlenmesini istiyoruz. Emekliler Günü’nün ve içinde bulunduğumuz Emekliler Haftası’nın sorunlarımıza çözüm getirmesi için bir vesile olması umudu ve inancı ile çok değerli üyelerimizin ve tüm emekliler Emekliler Haftası’nı ve Emekliler Günü’nü kutluyor, mutlu, sağlıklı huzur dolu bir yaşam diliyorum.” ifadelerine yer verdi.


Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (9)
Duzceli 3 yıl önce
Ah benim guzel abim her bayram sana ikramiye verildi biz calisanlara bayram harcligi vermedi yapma gozunu seveyim devlet emekliye baktigi kadar calisan isciye baksin bide ne halde 1600 tl asgari ucret ama yasam aldigimiz maasi geciyo
SRF 3 yıl önce
AĞLAMAYIN. İŞ İŞTEN GEÇTİ. 5 YIL BEKLEYECEKSİNİZ.
Vatandaş 3 yıl önce
Herkesin refah düzeyini arttıracak çalışmalar yapılması gerekiyor inşallah buda olucak ümitliyiz
Nası ya ? 3 yıl önce
Nasıl geçinemiyonuz ? 35-40 yaşında emekli oldunuz hepiniz. Ceremesini gençler çekiyor size bakıyoruz . Zamanında adam gibi çalışsaydınız ülke daha iyi yerlerde olurdu .
Sezgin 3 yıl önce
Hiç kimse alamasın bu ülkede görünen oki emekli de işcide esnafta sadevatandaşta halinden memnun insan hakettiğini yaşar
Hak 3 yıl önce
Verdi hükümet iki bayramda biner lira sağlık beleş devlet hastanesine git özele gitme ya tek maaşla geçinen asgari ücretli ne yapsın
genç 3 yıl önce
aynen öyle valla
Köylü 3 yıl önce
Bunu siz istediniz...Bakan açıkladı aldığınız para fazla bile ..Yılda iki defa ikramiye oooh ne güzel.
Vatandaş 3 yıl önce
Emekliler artık katılan topluyor Allah aşkın 1100 TL ile kim geçinir bu insan çocuğu evlenmicekmi bu insan torunlarına hicmi bise almicak insanların boynunu büktü ya bu devlet daha ne diyim artık devlet görsün nolur görsün
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
az bulutlu