banner851

banner614

EMİTT FUARI BAŞLADI

Düzce’nin her yıl büyük umutlarla katılım sağladığı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) bugün İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezi’nde başladı. 22.’si gerçekleştirilen fuarda Düzce’nin doğal ve kültürel değerlerini ön plana çıkartan stantlar kurulurken, bu yıl da Konuralp ve rafting tanıtımda başrol oynadı. Fuarda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 2023 yılında 50 milyon turist ile 50 milyar gelir elde etmeyi hedeflediklerini belirterek 2018 yılında da turizm sektörüne olan desteklerinin devam edeceğini kaydetti.

banner619
Gündem 25.01.2018, 11:25 25.01.2018, 18:28
937

Türkiye’nin en kapsamlı turizm fuarı olarak kabul edilen ve bu yıl 22’ncisi gerçekleştirilen ve kısa adı EMITT olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı bugün başladı. İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezi’nde 28 Ocak tarihine kadar sürecek fuarda Düzce, valili ve belediyeler eliyle tanıtılıyor. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’nın da koordinasyon desteği verdiği Düzce standı 3 numaralı salonda yer alıyor. Hem ziyaretçiler hem de sektörle buluşma sağlanan stantlarda, Düzce’nin doğal, tarihi ve kültürel zenginleri katılımcılarla paylaşılıyor.Yerli ve uluslararası binlerce turizm ve seyahat acentesi ile girişimcilerin katıldığı fuarda Düzce’nin yerel özellikleri, sosyal aktiviteleri, tarım ürünleri ve turizm merkezleri 4 gün boyunca ziyaretçilere anlatılacak.

Fuarın açılışına, Kültür Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Çakır, kaymakamlar ile il ve ilçe belediye başkanları katıldı.Fuarda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, bu fuarın Türkiye’nin en önemli fuarları arasında olduğunu belirterek, katılımcılar arasında yapılacak bilgi alışverişi sayesinde tecrübelerini birbirlerine aktarmasının turizm sektörüne katkı sağlayacağını söyledi.

“2023 yılında 50 milyon turist ve 50 milyar gelir elde edeceğiz”
Kurtulmuş, “Son iki yılda turizm anlamında verimli bir dönem geçirmedik. Çok sayıda siyasi olay ve haberler üst üste geldi. 15 Temmuz’da Türkiye, bu toprakların gördüğü en büyük ihaneti yaşadı. Ama Türkiye 2023 yılında 50 milyon turist ve 50 milyar gelir elde edecek. 2018 yılı bizim için çok güzel bir yıl olacak. Çok hızlı bir şekilde büyüyeceğiz. Şimdiden rezervasyon oranlarımız yüzde 60’larda. Biz sadece, ‘Güzel bir ülkeyiz, gelin” diye kuru bir propaganda yapmıyoruz. Türkiye topraklarının sahip olduğu kültürel zenginlik dünyanın hiçbir yerinde yoktur” diye konuştu.

“Desteklerimiz devam edecek”
Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak 2018 yılında da desteklerinin devam edeceğini aktarak Kurtulmuş, “Biz bakanlık olarak sektörün ihtiyaçları neyse, elimizdeki imkanlar dahilinde giderilmesi için çalışacağız. Bu fuarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.Öte yandan 3 Nolu Salon, B/310 Nolu holde bulunan Düzce standında Konuralp ve rafting maketleri ilgi toplarken, fındık başta olmak üzere yöreye özgü yiyecekler ile tanıtım broşürleri de ziyaretçilerle buluşturuluyor.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (4)
Sezgin 4 yıl önce
Sayın yetkililer boşuna uğraşıyorsunuz emit fuarında Düzce ye kim niçin gelsin orta halkı bir köy şehir havası hiç yok yol yok heryer pislik içinde yaylalarda elektirik yok deniz deseniz akcakocadan sonra yol yok kimse gelmez düzceye
Fil 4 yıl önce
Ulkenin ortasinda kocaman bi fil var herkes gormezden geliyo, uyuyun. Bakalim uyandiginizda neyiniz kalmis olacak?
fil yorumcusuna cvp 4 yıl önce
Allah akıl vermiş görmeyen gözler çok.Akletmedilermı..Görmedilermi.Yaşamadılarmı
fil yorumcusuna 4 yıl önce
açık anlaşılır yaz ki ne olduğunu bilelim.muallak konuşuyorsun.nası uyanıcaz eyyy bilge kişi.halka inmeyi dene.sen çok şey biliyorsun.bizim seviyemize inersen belki bir kaç kırıntıyı anlayabiliriz.