banner851

banner955

EMITT FUARI'NDAN RENKLİ İZLENİMLER

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarı EMITT, 80 ülkeden binlerce katılımcıyla ve gösterişli bir açılışla 31 Ocak Perşembe günü başladı. 3 Şubat Pazar akşamına kadar ziyaretçilerini ağırlayacak olan fuarda küçük mekana karşın Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi stantlarına ilgi yüksekti. 'Bu yıl hedefimiz 70 milyon turist' diyen Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a Düzce Valisi Zülkif Dağlı tarafından ilimizin yöresel ürünlerinden oluşan bir sepet takdim edildi.

Gündem 01.02.2019, 14:11 03.02.2019, 11:21
955

Bal kabaklarıyla fotoğraf çektirdiler
Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarı EMITT, renkli görüntülere sahne oldu. Düzce Valiliği'nin Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARCA) ile Düzce Belediyesi'nin de Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Başkanlığı (BAKAP) çatısı altında katıldığı EMITT fuarında Düzce birçok katılımcının ilgi odağı oldu. Efteni kuş gözlem evi maketi, arka planda Efteni’den bir manzara, zeminde nilüfer çiçekleriyle baştan aşağı yeşil olan Düzce Belediyesi standında adeta bir sanat eserine dönüşmüş bal kabakları katılımcıların ilgisini çekti.

Birçok ziyaretçi gözlemevinin önünde bal kabaklarıyla fotoğraf çektirirken, Konuralp pirinciyle yapılan etli pilavın dağıtımında renkli görüntüler ortaya çıktı. Düzce Valisi Zülkif Dağlı'nın bizzat standın başına geçerek pilav servisi yapması dikkat çekti. Bolu ve Sakarya Valileri ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin de pilav servisine katıldı. Fuarın sadece 1.gününde 6 kazan pilav katılımcılara ikram edildi.

Vali 70'lik delikanlılara eşlik etti
“70'lik delikanlılar” grubunun mızıka ve akordiyon eşliğinde Kafkas oyunu oynamaları ile izlemek ve görüntü almak isteyenler standın önüne akın ettiler. Boyunlarında kırmızı atkıları ve bir örnek giyimleriyle takdir toplayan 70'lik delikanlılar, performanslarıyla gençlere taş çıkarttı. Grup sadece katılımcıların değil basın mensuplarının da ilgi odağı oldu. Düzce Valisi Zülkif Dağlı da Düzce, Hendek ve Sakarya'dan oluşan grup üyelerini yalnız bırakmadı.

Bakana yöresel ürünler hediye edildi
EMITT fuarının açılışını yapan ve bu yıl 70 milyon turisti hedeflediklerini açıklayan Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, MARCA standını da ziyaret etti. Burada Düzce Valisi Zülkif Dağlı tarafından bakana takdim edilen hediye sepetinde Düzce'nin sembolü haline gelmiş olan kavrulmuş fındık çeşitleri ve tütün kolonyasının yanı sıra Yığılca balı, alıç sirkesi ve şeker kamışı pekmezi olduğu öğrenildi.

Haber: S.AYAN

Yorumlar (4)
Komik 4 yıl önce
Balkabağıyla turist çekmek... Hiç aklıma gelmemişti.
Yazık 4 yıl önce
Biz daha yaylalarımızı tantamadık oralar trizime acıp beledıye arac kaldırmalı insan alişana kadar ben düzceli olarak hiç gitmedim oraları ilmeyen gitmeyen cok düzceli var
Düzce 4 yıl önce
Düzcenin tanınması için efteni yaşam alanı almalı böyle yerler nerede var kuş cenneti buralar yapılmadan zor gölcük gibi suni göller yapılmalı. Yürüyüş piknik alanları doga ile iç içe yerler lazım
Turizim 4 yıl önce
Kise kusura bakmasın yıllarca fındık kolanya ile gittik geldıgımız nokta bellı bu böyle olmaz olmayacagını ne zaman anlayacagız trt ile ortaklaşa filim platosu orda cevrilen diziler filimler düzcenin milyonlar tanır düzcede kac otel var gelenlerı agırlayacak
21
parçalı bulutlu