banner851

banner614

EML MEZUNLARI BİR ARAYA GELDİ

banner619

Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunları, okulun kuruluşunun 50.yılı anısına düzenlenen pilav günü etkinliğinde bir araya geldi.

banner846
Gündem 17.11.2019, 15:25 17.11.2019, 17:25
1551
banner844

Kuruluşunun üzerinden geçen 50 yılın ardından gelen Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunları bu yıl okulun konferans salonunda düzenlenen geleneksel pilav günü etkinliğinde buluştu.
 


Etkinliğe MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TSO Başkanı Tuncay Şahin, Meslek Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Orhan Acar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve 1972 yılından bugüne okuldan mezun olan eski öğrenciler katıldı.
 Etkinlikte konuşan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz şunları söyledi: “Okulumuz kurulalı 50 yıl olmuş. Yarım asırdır bu okula öğrenim gören öğrenciler ve öğretim gösteren öğretmenlerimiz var. 17 binin üzerinde mezun var. Bu şu demektir. 17 bin öğrenci Düzce’de kalıp aile kurması 70 bin kişi  demektir. Bu çok ciddi bir lobi faaliyetidir. Burası gerçekten şehrin hafızası. Şehirlerin hafızası gerçekten çok önemlidir. Bu kampüsü koruyun ve muhafaza edin. Tabii ki binalar değiştirilebilir ama şehrin hafızası olmasını sağlayın. Bakın biz bunu Düzce Lisesi’nde yapamadık ve şehrin başka bir hafızası olan Düzce Lisesi bir yerden başka bir yere taşındı. Şehrin hafızası olan bir parça oradan sökülüp alındı. Bunu burada yaptırmayın arkadaşlar ve bu güç sizde var.”
 50 yıldan bu yana mezun olan öğrenciler tekrar okulda bulunmanın mutluluğunu yaşarken öğrencilik hayatlarında yaşadıkları anıları da birbirleriyle paylaştı.
 

Yorumlar (22)
ülke meselesi 2 yıl önce
yurdun çoğunluklu ihtiyaçlarına cevap veren nesli yetiştiren okuldur burası hocaları çok kalitedir gerisini düşün yani
hindi 2 yıl önce
elini kire pasa bulaştırmaktan korkmayan fedakar vatan evlatlarının severek okuduğu okuldur burası uyuz öğrencilere yer yoktur burda pohpohlanarak okula gönderilmez hiçbiri ama her biri yiğittir fedakardır söze gerek yok ortadadır EML = vatan millet
kalkınma 2 yıl önce
almayanyayı eml ler kalkındırdı bizi de ayakta tutan bu okullar ister karşı çıkın ister kabullenmeyin gerçekler ortada
Kuluçka 2 yıl önce
Piyasada yapılamaz denilen işleri rahatlıkla icat eden okul. İddiaya girmeyiniz. Yoksa kaybedersiniz. Bazı velilerin hadi canım sende diye görmezden geldiği adını duyunca kuruntu serptiği ancak tüm bu yaklaşımları icraatlarıyla sonlandıran babaların lisesi EML dir.
Eski Öğrenci 2 yıl önce
Müdür bile kendi içinden yetişmiştir. 86 makina mezunlarından Osman Hoca Öğrenci-Öğretmen-Müdür biyografisine sahiptir. Dedikleri gibi gerçekten efsanedir bu okul ve içindekiler. Fazla söze gerek yok. Geleneksel çizgileri bozulmadı bozulmayacak da!
Kallavi 2 yıl önce
Okul kendiyle bile rekabet içindedir. Elektrik elektronik bölümleri daima makina bölümleriyle yarışır bir rekabet vardır sanki iki ayrı dünya gibi ama icraatlarıyla basında ve dillerde dolaşır bu okul. İşi işte öğretir teorik olan her bilgiyi pratikte gösterir ve beyinlere kazıtır. Kaliteli hocalar vardır ezelden. Bilgilerinize arz ederim.
İcraat Şampiyonu Lise 2 yıl önce
Yaptıklarıyla diğer okulları kendine imrendirerek baktıran, öyle özel ve para ile okuyamayacağınız dev bir tesisdir burası. Her öğrenci özeldir, her öğretmen işini çok iyi yapar, tüm personel diğer okullara örnek ve işini iyi yapan kişilerdir. Bu tescillendi zaten. Anlatmaya gerek yok.
meyve 2 yıl önce
kendini elit diye adlandıran bazı velilerin burun kıvırdığı ama tonla para ödediği özel okullarda çocuğunun olmayan yeteneklerine övgüler yağdırıldığı o sözde okulları yaptığı işlerle yüze katlayan Türkiyenin en iyi liselerinden bir koca çınardır burası elli yıllık hemde
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık