banner851

banner614

EMNİYET UYARDI!

banner619

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı, otomobillerin sinyal bozucu cihazlar ile çalınabileceği konusunda vatandaşları uyardı.

banner846
Gündem 09.04.2017, 17:34
10855
EMNİYET UYARDI!
banner844

Vatandaşları uyaran Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı, “Otonuzun sinyal bozucu cihazlar ile çalınabileceğini unutmayın. Otonun kilitlenip kilitlenmediğini mutlaka kontrol edin. Kaza süsü vererek araçların çalınabileceği unutulmamalı ve kaza sonrasında kontak anahtarları araç üzerinde asla bırakılmamalıdır" İkazında bulundu.

Asayiş Daire Başkanlığı açıklamasında, "Kısa sürelide olsa aracınızdan ayrılmanız gerektiği durumlarda kontak anahtarını araç üzerinde veya aracı çalışır vaziyette bırakmayınız. Kaza süsü vererek araçların çalınabileceği unutulmamalı ve kaza sonrasında kontak anahtarları araç üzerinde asla bırakılmamalıdır. Hatta mümkünse aracın içerisindeki varsa değerli eşya ve paralarınızın da çalınmaması için aracınızın kapılarını mutlaka kilitleyiniz" ifadeleri yer aldı.

İmmobilizier (Anahtar Tanıma Sistemi) sistemli araçların anahtarları ele geçirildikten sonra çalındığı vurgulandı.

UNUTULMAMALI
Sinyal bozucu (jammer) cihazlar ile araçların kapılarının açık bırakıldığı unutulmaması gerektiğinin altı çizilen açıklamada, "Bu sebeple, aracınızı uzaktan kumanda cihazı ile kapattığınız durumlarda kapıların kilitli olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz. Alarm sisteminizi asla devre dışı bırakmayınız. Mağduriyet yaşamamanız için aracınıza mutlaka 'kasko' sigortası yaptırınız" denildi.

Yorumlar (1)
Chief 4 yıl önce
Ben de uyarıyım aracı olanları: kendini hükümet olarak tanıtan kişiler tarafından, ötv, mtv, muayene, trafik sigortası, akaryakıt ücreti, trafik cezası, köprü ücreti vb. isimler altında soyulabilirsiniz...