banner851

banner614

Emniyet ve Jandarma'da Habersiz Kuş Uçmayacak

banner619

Kurban Bayramı öncesi İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutan'lığı ortak bir basın açıklaması düzenledi. Yapılan açıklamada bayram süresince vatandaşın huzur ve güvenliği için tüm önlemlerin alındığı açıklandı.

banner846
Gündem 12.11.2010, 18:56
195
Emniyet ve Jandarma'da Habersiz Kuş Uçmayacak
banner844

Kurban Bayramı öncesi, bayram süresince ve bayram sonunda İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca Düzce'de huzur ve sükûn ortamının korunması, Kurban Bayramının güven içerisinde kutlanabilmesi adına planlanan ek tedbirler alındığı öğrenildi.

İşte o tedbirler;

“İl Merkezi giriş-çıkış noktalarında ve çevre yolu bağlantılarında denetim ve kontroller sıklaştırılacak, trafik kontrollerinde kazaların oluşumunda büyük rol oynayan; davranışların denetlemelerine görevli ekiplere takviye ekipler de çıkartılması suretiyle ağırlık verilecektir. Ek tedbirler özellikle Bayram Tatilinin başlangıcında ve tatilin dönüş yapılan son günlerinde yoğunlaşacağı gibi tatil süresince de dikkatli bir şekilde uygulanacaktır. Çarşı, pazar ve büyük alış-veriş merkezlerinde, vatandaşın alış veriş veya gezmek amacıyla yoğun bulunduğu bölgelerde, asayişe müessir olayların önlenebilmesi, vukuu halinde süratle müdahale ederek vatandaşlarımızın huzurunun ve istirahatinin korunabilmesi için hazırlanan plan çerçevesinde görev icra edilecektir. Bayram süresince, havai fişek, maytap, mantar ve çatapatların satışına, halkın huzur ve sükûnunu bozacak ve tehlike arz edecek şekilde kullanılmasına müsaade edilmeyecek, silah atılması sureti ile telafisi mümkün olamayacak üzücü hadiseleri ve meydana gelebilecek tehlikeli durumları önlemeye yönelik olarak planlanmış olan tedbirler uygulanacaktır.”

Haber; R. BAL

Yorumlar (0)