banner851

banner955

EMNİYET’TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), sosyal medyada genel ahlak kurallarına aykırı yayın yapan birçok kanalın kapatıldığını bildirdi.

Gündem 01.06.2020, 14:30
5318
EMNİYET’TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
banner1032

EGM'den yapılan açıklamada, söz konusu kanallarda yer alan içeriklerde, çocukların psikososyal yönden gelişimlerinin olumsuz etkilenebileceği, aile ve toplum yapısını bozan, genel ahlak kurallarına aykırı ve çocuk cinsel istismarı ögeleri içeren ifadelerin yer aldığı belirtildi.

Yapılan çalışmalar neticesinde bu tarz yayın yapan içeriklerin kaldırılması ve şüphelilerin tespiti amacıyla ilgili bakanlıklar ve cumhuriyet başsavcılığı ile koordineli çalışmaların devam ettiğine işaret edilen açıklamada, suç teşkil ettiği değerlendirilen içerikler kaldırılarak kanallarının birçoğunun da kapatıldığı vurguladı.

Açıklamada ayrıca çocuk ve gençlerin bu tarz içeriklerden uzak kalmasını sağlamak amacıyla "siber devriye" faaliyetlerinin aralıksız devam ettiği bildirildi.

banner844
Yorumlar (4)
Nurettin 2 yıl önce
Gecti bolunun pazari sur eşeğini niğdeye ilk once unuverside onlerin de ahlaksizlari kaldirsinlar
[email protected] 2 yıl önce
İnsan ahlakını,değerlerini yok eden,
Çocuklarımızın güzel duygularını yok eden şiddet iceren,çocuklarımıza hiçbir katkısı olmayan oyunların yayınlandığı filmler ve siteler de engellenmeli.
Yüksel Bayer 2 yıl önce
Bu konu hakkında çok geç kalındı birde şu tiwtr de çok müstehcen yayınlar var türk aileleri birde buna el atsalar mükemmel olur saygıLarımLa ....
hamza 2 yıl önce
bazi unlulerin hesaplarida kotu ornek genc kizlara onlarinda kapatilmasi lazim hergun ic camasirlarla resim koyuyorlar..
20
az bulutlu