banner851

banner614

‘EN BÜYÜK ŞANSIMIZ FARUK ÖZLÜ’

Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin, katıldığı online bir programda, hem Düzce sanayisine hem de 65. Dönem Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’den övgü dolu sözlerle bahsetti. Düzce’nin sanayi alanında oldukça başarılı bir durumda olduğunun altını çizen Şahin, söz Başkan Özlü’ye geldiğinde “Düzce olarak en büyük şanslarımızdan biri.” yorumunda bulundu.

banner619
Gündem 01.02.2021, 10:46
1180
‘EN BÜYÜK ŞANSIMIZ FARUK ÖZLÜ’

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası tarafından çevrimiçi olarak organize edilen Online Business Kahvaltı programında konuştu.

Şahin konuşmasında; “Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası üyeleri ülkemizin ve özellikle ilimizin sağladığı avantajlardan sonuna kadar faydalanabilir. Düzce ili olarak büyük şehirlerin ortasında, ticari limanlara yakın mesafede, lojistik anlamında en ideal noktada yer alıyoruz. Yakın çevremizde bu avantaja sahip olup, yatırıma açık başka bir bölge yok. Sanayi anlamında da hayli başarılı durumdayız.” dedi.

“Başkanımız ilimize vizyon kattı”

Düzce’den 140 ülkeye ihracat yapıldığını belirten Düzce TSO Başkanı Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Örneğin dünya devi otomotiv firmalarının sızdırmazlık ürünlerinin tamamı ilimizde imal ediliyor. Bu yatırım avantajlarımızı değerli oda üyelerimize de tanıtmayı arzu ediyoruz ve pandemi döneminden hemen sonra kendilerini ilimize davet ediyoruz. Düzce olarak en büyük şanslarımızdan biri de 65. Dönem Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün ilimizin Belediye Başkanı olması. Bakanlığı öncesinde savunma sanayisinde uzun yıllar üst kademelerde de görev yapan başkanımız ilimize vizyon kattı. Kendisiyle ve diğer paydaşlarımızla yakaladığımız uyum sayesinde bölgede yatırımcıların en çok rağbet ettiği bölge olduk. 2021 yılını Turizm yılı olarak ilan ettik. İlimizin el değmemiş tarihi ve turistik bölgelerini en etkin şekilde tanıtmaya, yerli ve yabancı misafirlerimizi ağırlamak üzere hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bu noktada bizleri bu noktalara taşıyan TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na da sonsuz teşekkür ediyorum. Bizlere sunduğu vizyon ve ivme ile odalarımızın dünyaya açılmasına, uluslar arası arenada var olmasına büyük katkı verdi.”

banner844
Yorumlar (7)
Halk 8 ay önce
Düzcemizin hali belli tarım arazileri sanayi .. hava kirliliği tavan yapmış halkı astım koa hastası göcalmış başını bura gelmış nefaydası var fazla sanayinin şehrimize Akçakocanın girişişi sanayi icler acısı böyle turizm ilcesinin goruntusu kirliliği...
zalim 8 ay önce
sayın sahin osb yi kimlere söz verdiniz genişlemesi için gün gelir köyüne gonersin herseyin zamanı vardir
Kaplan 8 ay önce
Biz zehir soluyalım siz birilerine rant saglayın tarım arazilerini yok etmeyin okoltuk sizde kamayacak
Analist 8 ay önce
Senin gibi başkan çok bile Düzce ye
Tamer 8 ay önce
Evet herkes asgari ücret alıyor. Çok başarılı
YAVUZ0881 8 ay önce
Ne vizyon be körler sağırlar birbirlerini ağırlar vah düzceme bu kimlerin elinde
Şampiyon 8 ay önce
Zehir soluyoruz zehir zehir Tuncay bey kim bunların sebebi onlarıda dile getirseniz ne hoş olur. Hollanda tarım ülkesi Düzce halkından kat kat daha rahat refah seviyesi muhteşem ötesi tarım arazilerimizin nasıl heba olduğunu gençliğe anlatsanız keşke . Sizde bu şekilde kişileri överken akılda kalıcaksınız ne yazıkki.......