banner851

banner614

EN ÇOK ARTIŞ YAŞANAN İL DÜZCE…

banner619

3 ay önce az vaka nedeniyle örnek il gösterilen Düzce, bugün nüfusuna oranla en yüksek artış yaşanan iller sıralamasında zirveye oturdu. Açıklama bizzat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Bu durum il genelinde salgın çemberinin nasıl daraldığını ispatladı.

banner846
Gündem 20.04.2021, 15:00 20.04.2021, 17:08
3581
banner844

Düzce'de koronavirüs salgınının tavan yapması yüzünden sokakta rahatça gezilen günler geride kaldı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, acı gerçeği açıkladı. 3 ay önce günlük 15-20 vakanın görülmesine bağlı olarak parmak gösterilen iller arasında başı çeken Düzce, artık alarm veren şehirler sıralamasında başı çekiyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi twitter hesabından bir açıklama yaptı. Koca açıklamasında "Vaka sayısı artış hızı azaldı. Vaka sayıları da tedbirlerle birlikte azalacak." ifadelerine yer verdi.

Nüfusuna oranla son 1 haftada en yüksek vaka artışı 81 il arasında Düzce'de görüldü. Günlük 400'e dayanan vaka sayısı giderek katlanırken, durumun ciddiyetine dikkat çeken yetkililer, tedbirlerin göz ardı edilmemesini istiyor.

Özellikle daha önce koronavirüse yakalananlar ile aşı olanların 'bana bulaşmaz'  mantığıyla rahat hareket etmesinin çok riskli olduğuna dikkat çeken uzmanlar, aşı olanların salgına yakalandığını anımsatıyor. Yine komşu- akraba ziyaretlerinin bu tehlikeli gidişata rağmen devam etmesinin faturasının çok ağır olduğuna vurgu yapılırken, böyle giderse Düzce'de normallesmenin çok uzun zaman alacağı yükleniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi twitter hesabından bir açıklama yaptı. Koca açıklamasında "Vaka sayısı artış hızı azaldı. Vaka sayıları da tedbirlerle birlikte azalacak." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (17)
çilimli 3 ay önce
"agg pardi salgını çogg iyi yönediyor yeğenim"....
AŞI NERDE ULAN AŞI, ŞİMDİYE KADAR ÜLKENİN YARISI AŞILANMALIYDI EN KÖTÜ İHTİMALLE !!
vatandaş 3 ay önce
düzce uçuyor.
Ayuzba Utku 3 ay önce
Haberi okuduktan sonra gayet normal karşıladım.Gündelik yaşantımızda şöyle bi merkezde gezen insanlara bakınca bu vahim tabloyu garipsemedim açıkcası.
Anıl 3 ay önce
Üzücü. Fabrikalar alarm veriyor, hergün daha da daralıyor çember. Acil pik yapmışken 1 hafta 10 gün durdurulmalı üretim, yoksa faturası büyük olacak. İş veren bu kadar da idare edebilsin personelini, devlet memuruna aylardır bedavadan bakıyor.
CAN 3 ay önce
MASKEYI DÜZGÜN TAKIN DÜZGÜN BIR MASKE IKI HAFDA TAKILMAZ VE MASKEYI AZINIZ KAPALI BURUNLAR ACIK BÖYLE OLMAZ SOKAKDA SIGARA ICIYOLAR MASKE INMIS CENESINDE
007 3 ay önce
lebalep toplantılara katılanlara sorulsun
001 3 ay önce
akp kongreleri ile lebalep toplantılara akın akın akanlara az bile dilerim dahada kötü olursunuz
Resul küçükilhan 3 ay önce
Tam kapanma olmadan bu virus bitmex
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın