banner851

banner614

EN UYGUNU PATATES SOĞAN

banner619

Kış aylarının gelmesiyle beraber artan pazar fiyatları hem tüketiciyi hem de satıcıları olumsuz yönde etkiliyor. Artan fiyatlar sebebi ile vatandaşlar pazar alış verişlerini daha az yapmak zorunda kalırken, pazarcılar da umdukları satışı yapamamaktan şikayet etti.

banner846
Gündem 14.10.2019, 16:56 14.10.2019, 18:38
2181
banner844

Düzce Halk Pazarı esnafı ve vatandaşlar artan sebze ve meyve fiyatlarından şikayetçi oldular. Pazardaki yüksek fiyatları görünce şaşıran vatandaşlar, fiyatların yüksek olduğunu belirtirken, pazar esnafı kış aylarının gelmesiyle beraber fiyatlarda artış olduğunu ifade etti.

EN UYGUNU PATATES SOĞAN

Pazarda şuan için en uygun ürünün patates ve soğan olduğunu belirten esnaf “Şuan pazarda en uygun patates ve soğan. Ama talep yok pazar bomboş. İnsanların alım gücü yok artık. Burada 1,5 liraya patates soğan satıyoruz ama insanlar onun bile pazarlığını yapıyor. Önümüzde ki dönemde bir zam bekleniyor. Patates ve soğan depoya giriyor. Depoda durdukça üzerine fiyat biniyor. Bu fiyatlarda ilerleyen günlerde etiketlere yansır” diye konuştu.
 

 
15-20 GÜN İÇERİSİNDE PİYASA OTURUR
Artan fiyatların piyasanın oturmamasına bağlayan Pazar esnafı “Kış sebze ve meyve fiyatları şuan için biraz yüksek. Tarlaların dolu olmasından dolayı fiyatların yüksek olması normal. Bütün her şey şuan tarlada. Patlıcan, biber, domates, fasulye, kabak hepsi şuanda tarlada. Yeşillikler de daha yeni yeni başladı. Biraz fiyatlar yüksek ama 15-20 gün içerisinde piyasa oturur fiyatlar yarı yarıya düşer. İş durumu biraz durgun. Piyasada biraz durgunluk var” dedi.
 


SERALARIN BAŞLANGICINDA BOLLUK OLUR
Sebze meyve fiyatlarının seraların başlangıcı ile düşeceğini söyleyen satıcı “Kış mevsimine giriyoruz piyasa daha oturmadı. Fiyatların yüksek olması doğal. Tabii indirim olursa vatandaş için çok iyi olur. Seraların başlangıcındayız. Seraların başlangıcında bolluk olur. Bu bollukta fiyatlara yansır diye düşünüyorum. Düşen bu fiyatlar 1-2 hafta içerisinde etiketlere yansır” diye konuştu.

Yorumlar (4)
Merkez Kırkbir Kırkbeş 2 yıl önce
Bunları da yaz editör kardeşim. Benim vatandaşım bir yandan zamlarla boğuşurken bir yandan sebze meyve fiyatlarıyla sınav veriyor. Yaz sayın editör kardeşim. Kalemin susmasın. Basın özgürdür zamlar şahane, bakalım bir daha ki zamma nasıl bulacaklar bir bahane?
HAMİDİYELİ 2 yıl önce
herşey el yakıyor,20 tl aldığımız ürün 40 tl oldu , ama enflasyon %9 tabi yersen ,
Zor Hayat Zor 2 yıl önce
Bollukta olsa aç gözlü esnaflarımız ve market zincirlerinden halka zırnık da kalmıyor artık.
Can , D 2 yıl önce
HERKEZ ZAM YAPMA PESINDE IGNEDEN IPLIGE KADAR AVRUPADAN GELIYORUM ORDA ACAYIP KOTROLER VAR KAFANA GÖRE ZAM YAPAMIYORSUN YAPARSAN OKKALI CEZAYI YERSIN BIDE TEMIZLIK ILK SIRADA