banner851

banner614

ENGELLİ PERSONELİ DİNLEDİ!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün nedeniyle engelli kamu personeliyle buluşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, yaşadıkları sıkıntılara kulak verdi. Vali Dağlı, konuşmasında, "Var olma mücadelesi veriyorsunuz. Mutlaka sıkıntılarımız var, bunları da çözmek için hep birlikte uğraşacağız." dedi.

banner619
Gündem 02.12.2016, 15:57 03.12.2016, 16:23
878
ENGELLİ PERSONELİ DİNLEDİ!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Vali Zülkif Dağlı, Düzce'de görev yapan engelli kamu personeliyle bir araya geldi. Dünya Engelliler Günü'nün haftasonuna denk gelmesi nedeniyle bugün Valilik Kampüsü'nde gerçekleşen programa Vali Dağlı'nın yanı sıra Vali Yardımcısı Selda Dural, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım ve engelli kamu personelleri katıldı. Programda günün anlam ve önemine binaen İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli personel Neviye Sevda Alkan bir konuşma gerçekleştirdi.

Ardından Vali Zülkif Dağlı, asıl engelliliğin cahillik, doğruyu bulamamak ve iyi insan olamamak olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında personele şöyle seslendi: "Böylesine önemli bir günde sizlerle birlikte olmak istedik. Mutlaka sıkıntılarımız var. Gidişte, gelişte otobüse binmede bazı yerlerde ulaşımda bunlarla ilgili konuşacağız, sizleri de dinleyeceğiz. Bunlar aşılamayacak şeyler değil. Çalışma azmiyle, şevkiyle burada olmak çalışmak da güzel bir duygu. En azından işimiz ve günlük bir meşgalemiz var. Bunlarda güzel. Asıl engellilik, asıl sıkıntı cahillik, doğruyu bulamamak, iyi insan olamamak, hatta engellilik vatan hainliği, doğuda, güneydoğuda ülkemizin değişik yerlerinde yapılanları görüyoruz, bunlar en büyük engellilik, en büyük sıkıntılardır. Sizin yaptıklarınız ortada zaten. Her şeyinizle burada sabahın 8' inden akşam 5' e kadar çalışıyorsunuz ve mücadele ediyorsunuz. Var olma mücadelesi veriyorsunuz. Mutlaka sıkıntılarımız var, bunları da çözmek için hep birlikte uğraşacağız arkadaşlar."

banner844
Yorumlar (2)
Ercan 5 yıl önce
Düzce'de yaşayan engelsiz engelliler insafa gelmedikçe engellilerin yaşadığı sorunlar bitmez. Bütün rampaların önünde park edilmiş araba var. Biz bebek arabasıyla geçerken zorlanıyoruz.
vatandaş 5 yıl önce
hep öyle dersiniz hep bakıcaz yapıcaz edicez düzcede okadar çok engelli, yürüyemeyen varki hiç biri için hiç bir proje yok. Belediye desen aynı hiç biri onları düşünmüyor. en kısa zamanda bir proje yapın ve bu vatandaşlara çalışabilicekleri bi uğraşları olabilicek ortam yaratın bu insanlar zaten yeterince dışlanıyorlar yeterince mağdurlar biran önce bir çözüm bulunsun...