banner851

banner955

ENGİNYURT'TAN ERDOĞAN’A ÇAĞRI: TARIM BAKANINA HESABI SORUN

MHP'nin dobra söylemleri ile tanınan ve bu yüzden kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, fındık konusunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a dikkat çeken bir çağrıda bulundu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin son günlerdeki söylemleri ile üreticilere ihanet ettiğini savunan Enginyurt, Erdoğan'dan bunun hesabını sormasını istedi.

Gündem 21.07.2020, 12:14 21.07.2020, 12:38
2281
ENGİNYURT'TAN ERDOĞAN’A ÇAĞRI: TARIM BAKANINA HESABI SORUN

MHP'nin doğru bildiğini söylemekten çekinmeyen sivri dilli vekili, Cumhur İttifakı nedeniyle partisinin ikazlarına rağmen yine AK Parti'nin ağır toplarından birini eleştirmekten geri durmadı.

Muhalefete yönelik eleştirilerinin yanı sıra AK Parti ve parti içi çıkışları ile de sık sık gündeme gelen ve dün kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan MHP’li Enginyurt, fındık fiyatları üzerinden bir oyun oynandığını ileri sürdü. "Tarım Bakanı üreticiye ihanet ediyor" ifadesinin kullanan Enginyurt, Erdoğan’a seslenerek “Tarım Bakanına hesabı sorun" çağrısını yaptı.

"Tarım Bakanı üreticiye ihanet ediyor"

MHP'den gönderilmesi için harekete geçilen ancak yine de fındık üreticisinin hakkını savunmak için açıklamalarda bulunan Milletvekili Cemal Enginyurt’un paylaşımı şöyle: "Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, fındık fiyatları üzerinden oyun yapanlar var. Tarım Bakanı, rekolteyi 665 bin ton diyerek ve Avrupa pahalı fındık yemez sözüyle, üreticiye ihanet ediyor. Tarım bakanına hesabı sorun. Fındık üreticisini alivreciye yem etmeyin. Fındık yaşamdır."

Öte yandan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt geçtiğimiz günlerde yine Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye tepki göstererek, bazı AK Partililer'in 'MHP'yi yok saydığını' savunmuştu.

"Her şartta Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın ve liderimiz Bahçeli’nin yanında duracağım"

Partisinin kesin ihraç talebiyle kendisine disipline sevk etmesinin ardından yaptığı paylaşımlarda ise Enginyurt, şu ifadeleri kullandı:

"Fındık üreticisinin hakkını savunmak, vatanı savunmak gibidir. Fındıkta oynanan oyunlara karşı durmanın bedeli ağır da olsa; bu bedeli ödemek Ordulular adına şereftir. Şerefin tavizi olmaz. MHP, vazgeçilmez sevdamdır. Ben Cemal Enginyurt olarak her hal ve şartta, bu zor zamanda hem Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın hem liderimiz Devlet Bahçeli’nin yanında duracağım. Üreticinin sesini haykırmak sert tepki değil uyarıdır. Ben 41 yıldır MHP mensubuyum, Ülkücü olmaktan gurur duyuyorum. Dik durmaya devam..."

Yorumlar (7)
Findik tuccari 2 yıl önce
Yine gider akp veririz sikinti yapmayalim ben yillarca akp ye verdim ama bu gidisle onada atmayacagim
Şampiyon 2 yıl önce
Adam harbi delikanlı adammış elini öpesim,sarılasım geldi.Neymiş efendim Fındık rekoltesi yüksek miş, avrupalı fındığımızı yüksek fiyatla yemezmiş hadi canım ordan derler;arkadaş herzaman olduğu gibi yine kandırılıyoruz ve ne yazıkki kanıyoruz .Rekolte Fındık tarlasıdır fındık insan oğluna yeterli seviyede zaten yok ayrıca Avrupalı yüksek fiyatla Fındık yemiyor ne yazıkki yiyen bunu üreten Türkiye’dir.Bu sorunun çözümü çok kolay ve basitttir.Çifti koparatifi kurmak tır.Bu neden ve niçin kurulamıyor bunu sorgulamak gerekir.Kurdurtmuyo olabilrlermiki acaba !!!
Deli81 2 yıl önce
Helal olsun birileri birilerinin ekmegine yağ sürmeye devam ediyor doğru demiş millet şimdi bu vekilin arkasında dur
Deli81 2 yıl önce
Helal olsun birileri birilerinin ekmegine yağ sürmeye devam ediyor doğru demiş millet şimdi bu vekilin arkasında dur
BU KADAR İŞTE 2 yıl önce
HELAL SANA
Resul İnan 2 yıl önce
ak vekiller sus pus halkın yanında şimdi olmayacaksan ne zaman olacaksın hürriyete eşinle röp vereceğine çık konuş beyfendi
Resul İnan 2 yıl önce
youtube a cemal enginyurt fındık konuşması yazın 11 dk lık bir video onu izleyin ve bu metni ülkenin her meselesine genişletin
26
açık