banner851

banner955

ENSAR GIDA ALACAKLILARINA MÜJDE

Ensar Gıda’nın Akçakoca yolu üzerinde bulunan taşınmazının satış işleminin Kızılay Düzce Şube Başkanlığı’na yapılmasının ardından alacağı bulunan işçi, fındık alacaklıları ve diğer borçların ödenmeleri önümüzdeki hafta itibariyle başlıyor.

Gündem 31.01.2019, 12:14 02.02.2019, 11:30
4566
banner1032

FETÖ soruşturması kapsamında el konulan şirketlerde alacağı olan ve 2 yıldır ödeme yapılmasını bekleyen Ensar Gıda mağduru vatandaşların dört gözle beklediği müjdeli haber nihayet geldi.

Geçtiğimiz 3 Ocak 2019 tarihinde Kızılay Düzce Şube Başkanlığı’na satışının yapılmasının ardından alacağı bulunan işçi, fındık alacaklıları ve diğer borçların ödenmelerine Şubat ayı itibari ile başlanacağının duyurulması sonrası Ensar Gıda Sanayi ve Ticaret Pazarlama Limited Şirketi Müdürler Kurulu tarafından beklenen açıklama geldi.

Belirtilen tarihe kadar başvuru yapmış ve dilekçeleri belgeler ile alacağı tevsik edilmiş olan alacaklı başvurularının ödemeleri önümüzdeki hafta itibari ile başlıyor.

İşte alacaklılara ödemelerin yapılacağı şartlar:
“Ödemeler ödeme yapılacak kişilere sms veya telefon yolu ile ve randevu verilmek suretiyle yapılacaktır. Randevu günü dışında ofise yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır.

Ödemeler banka hesaplarına yapılacak olup, elden nakit ödeme kesinlikle yapılmayacaktır.

Haftanın ilk dört günü randevu ve Cuma günü ise ödeme günü (banka) olarak planlanmıştır.

Ödemeler hak sahiplerine yapılacak olup, anne, baba akraba için ödeme talepleri kabul edilmeyecektir. Vefat eden hak sahiplerine ödemeler veraset ilamının ibrazı halinde ve tüm varislerin başvuruları veya tümünün vekaletname ibrazı ile gerçekleştirilecektir.

Hak sahiplerine ödeme yapılabilmesi için hak sahibinin alacak miktarı konusunda şirketi ibra ve taahhütname vermesi, banka hesap numarası bildirmesi gerekmektedir. İbraname imzalamayanlara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

Ödeme yapılırken ödenecek tutar üzerinden yasa gereği yüzde 2 müstahsil makbuzu düzenlenecek, bu tutar ödeme tutarından kesilecektir.”

Haber: Ö.YILMAZ

Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (19)
Vatandaş2 4 yıl önce
YAZİK SIZLERE YAZIK OGLUMLU YORUM GÖREMEDIM KIMSEYI ILGILENDIRMEZ MAGDURLARIN ALACAGI PARA
vatandaş 4 yıl önce
fındığını emanet veriyor yetkili ben olsaydın elinde resmi bir evragı olmayana para felan ödemezdim.
vatandaş 4 yıl önce
şu yorumlarda hiçbirtane olumlu bir yazı yok herkes herşeye itiraz ediyo haklı yada haksız hiç bakmadan yorumunu yapıyo...peki ensara gitmiş elinde çek yok senet yok fındığını vermiş hemde kaç senelik olanlar var adam toplayıp toplayıp fındığı ensar a vermiş bunların hiç suçu yok dimi senelerdir findığını orda bekleten adamdan en yakını borç para istese vermez ama fındığı ensara verir sonra vay ben yandım bittim arkadaş üç kuruşunu kendi evladına vermeyenler buraya ve birçok fındıkcıya tonlarca
ENSAR GIDA MAGDURU 4 yıl önce
Kayyumdan magdur herkeze sms veya telefon gelecektir kimse boşuna kayyuma gitmesin işlem yapmazlar hayırlı olsun tekrardan
sevindim 4 yıl önce
ensar magdurlari adina Allah var cok sevindim ama bn celiloglu magduruyum isAllah bizimde odemelerimiz yapilir
bahattin 4 yıl önce
Bir de Celiloğlu mağdurlarına el atılsın. İçerideki mallar çürüdü. Borcu çok, parası yok deniyor. İçeride çürüyen mallar satılıp nakde dönüştürülseydi daha iyi olurdu. Yazık, milli servet heba edildi.
Mağdur 4 yıl önce
Kayyum ofisine sürekli uğrarım.her gittiğimde güleryüz buldum her aradığımda ulaştım. Allah razı olsun boşa konuşmayın ellerinden geleni yapıyolar onlar olmasaydı hiçbişey alamadan kalacaktık
Sultan Süleyman 4 yıl önce
Demitaş alacaklı işçi ler noldu sayın kayumlar rahatmısınız haram zıkkım olsun aldıgınız paralar satılsın verecez diyorsunuz satmaya gönlünüz yokk satınca elinize para kalmayacak dimii aldıgınız işçi alın teri bedduaları yeter size
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
hafif yağmur