banner851

banner955

ERBAKAN’I VEFATININ 7.YILINDA ANDI

Erbakan Vakfı’nın kurucusu Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı ölümünün yıldönümünde anan Erbakan Vakfı Düzce İl Başkanı Nezir Merttürk, Türkiye’nin savunma sanayisinde kendisine yeten bir ülke olması için mücadele ettiğini belirterek, “ASELSAN, Roketsan, Havaş ve TAİ'nin kurulmasını sağlayarak ordumuzun kullandığı silahların üretilmesine öncülük etmiştir” dedi. Erbakan’ın Türk siyasetine olan katkısının da büyük olduğunu kaydeden Merttürk, “Genç nesillere güzel bir örnek teşkil etmiştir” dedi.

Gündem 27.02.2018, 14:47 27.02.2018, 17:34
675
banner1032

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı, vefatının 7.yılında Erbakan Vakfı Düzce İl Başkanı Nezir Merttürk yaptığı yazılı basın açıklaması ile andı.
“Türkiye'nin her alanda gelişmesine ve kalkınmasına katkılarda bulunmuştur”

Necmettin Erbakan'ın, bilgi, birikim, kişilik, tecrübe, mücadele azmi ve unutulmaz hizmetleriyle örnek bir lider olduğunu kaydeden Merttürk şunları kaydetti:

“Türkiye’nin savunma sanayisinde kendine yeten ülke olması için mücadele ederek ASELSAN, Roketsan, Havaş ve TAİ'nin kurulmasını sağlayarak ordumuzun kullanmış olduğu silahların çoğunun üretilmesinin öncülüğünü yapmıştır. Yakın tarihe damgasını vuran ve hayatı boyunca üstlendiği tüm görevlerde millete hizmet etmeyi her şeyin üstünde tutan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Türkiye'nin her alanda gelişmesine ve kalkınmasına değerli katkılarda bulunmuştur.

“Siyasi ve özgürlük mücadelesini sürdürmüş”
Siyasi hayatı boyunca tam 4 defa partisi kapatılan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, 28 Şubat postmodern darbesi sonrası siyonizmin ve devletin içerisindeki işbirlikçilerin baskısıyla DYP'li 50 milletvekilinin desteğini çekmesi sonrası 7 Haziran 1997 tarihinde hükümetten ayrılmak zorunda kalmıştır. Refah Partisi’nin kapatılmasıyla da beş yıl siyasi yasak getirildi. Ama o, her şeye rağmen siyasi ve özgürlük mücadelesini sürdürmüş ve bir siyasi miras bırakmıştır. Erbakan Hoca, Türk siyasetinde kendisine mümtaz bir yer edinmiş, ömrünü öğrenmeye ve öğretmeye adamış bir siyasetçi ve ilim adamıydı. Şahsıyla, mücadelesiyle, davasıyla, ilkeleriyle olduğu kadar bir insan olarak, bir hoca olarak, bir lider olarak da genç nesillere güzel bir örnek teşkil etmiştir. Ölümünün 7. yılında kendisini saygı ve rahmetle anıyoruz.”

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (7)
Milli gorusun tek partisi 5 yıl önce
Merhum hocamiz 28 subata boyun egip kacmamistir gorevi haziran ayinda teslim etmistir seviyeniz zevatliginizdan belli okuyun arastirin alistiniz 16 yildir ezber siyasetine
sayın düzceli 5 yıl önce
siyasetin nimetlerine eyvAllah bedel ödemeye gelince biz yokuz diyon yani ..
eee buda olayı özetliyo zaten fazla söze gerek yok
siyasete giriyorsan 5 yıl önce
Siyasete giriyorsan her şeyi göze alacaksın..28 şubatta ordu çekil deyince de kaçmıycan sonuna kadar direnicen gerekirse canını da vericen..Mücahitlik öyle laf ile olmuyor. Millet zora gelince kaçasınız diye vermediydi o oyu size ..Erbakandan sonraki zevatta darbeye kadar FETÖ yü destekledi o da ayrı mevzu..Şimdi vatan millet sevdalısı kesildiler..
Düzceli 5 yıl önce
öyle kuru sıkı konuşmakla olmuyor bu işler hacı..!! o Milleti düşünerek hareket etti. sadece kendini düşünseydi bugünün 15 temmuzundan beter olurduk.
MUSTAFA KESKİN 5 yıl önce
CUMA GÜNÜ CEDİDİYE CAMİİ CUMA NAMAZI SONRASI MERHUM PR.DR.NECMEDDİN HOCAMIZIN RUHUNA İKRAMIMIZ OLACAKTIR.BÜTÜN KARDEŞLERİMİZ BEKLERİZ....
mustafa 5 yıl önce
Allah rahmet eylesin hocamıza,en yakında fatih erbakan partiyi kurar gerçek milli görüş partisini kurar.
hasan kurt 5 yıl önce
mekanı cennet olsun inşAllah, oğlu FATİH ERBAKAN onun izininde gittiğini takip ediyoruz inşAllah parti kurar bizlerde geliriz
16
parçalı bulutlu