banner851

banner614

Erbay, "Geleceğin Teminatı Çocuklardır."

banner619

AK Parti Milletvekili Erbay, " Hem birey olarak bizlerin hem, de içinde yaşadığımız toplumun teminatı hiç şüphe yok ki çocuklardır. " dedi.

banner846
Gündem 20.11.2009, 13:49
118
Erbay,
banner844

AK Parti Milletvekili Prof.Dr.Celal Erbay, Dünya Çocuk Hakları Günü 'nde düşüncelerini şöyle dile getirdi. "20 Kasım 2009 tarihini Dünya Çocuk Hakları Günü olarak idrak etmekteyiz. Batı dünyasında yaklaşık geçen yüz yıl boyunca gelişen bu kavramın kendi kültür ve tarih mirasımız içerisinde çok daha eskilere giden ve sağlam prensiplere dayanan bir geçmişi vardır. Nasıl aile ve toplumların çocuklarından pek çok beklentileri varsa, çocuklarından mensup olduğu aileler, toplumlar ve devletler üzerinde hakları vardır. Bunlar içerisinde hiç şüphesiz en ön planda gelenleri sağlıklı bir yaşama sahip olabilmek için gerekli şartların sağlanmasıdır. Bunun arkasından da çocuğun ruhi, fikri ve mesleki anlamda gelişmesini sağlayacak eğitim imkanlarına sahip olması gelecektir. Hem birey olarak bizlerin hem, de içinde yaşadığımız toplumun teminatı hiç şüphe yok ki çocuklardır.
Bugünün çocuklarına yapılacak her türlü maddi ve manevi yatırım geleceğin inşası olacaktır. Aynı şekilde tam tersine yapılacak olan her şey, yani çocuklara yapılacak her kötülük geleceğin yıkımı olacaktır. Hem geçmişten devraldığımız tarihsel ve kültürel mirasımızın kodları gereği hem de gelişen dünyanın geldiği nokta açısından çocuklar eğitimde, sağlıkta ve diğer pek çok alanda önceliğimiz olmaya devam etmelidir. Onlar hem bugünün aynası hem de geleceğin yapı taşlarıdır. Bu konuda toplumun her kesimine, ailelere ve de devlete önemli görevler düşmektedir. Ve daha önemlisi bu unsurlar hep birlikte güç birliği yaptığı takdirde çocuklarımızın ve dolayısıyla toplum ve devletimizin geleceği teminat altına alınacaktır.
Bu vesileyle tüm çocuklarımızın bugününü tebrik ediyor, hepsini sevgiyle kucaklıyorum."

Yorumlar (0)
18°
kapalı