banner851

banner955

ERDOĞAN'DAN 81 İL İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Gelen son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 ilde ilan edilen sokağa çıkma kısıtlamasının iptal edildiğini duyurdu. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Hasöksüz kararla ilgili, "Bu kararı için teşekkür ediyorum. Bu kararlar 65 yaş üzeri vatandaşlarımızı korumak içindi. Bulaşma riskinin seviyesinin düştüğünü rahatlıkla söyleyebilirim. 3 temel kuralımıza özen gösterelim" dedi.

Gündem 05.06.2020, 16:01 05.06.2020, 16:11
1900
ERDOĞAN'DAN 81 İL İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
banner1032

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhuriyetin 100. yılına girerken 81 ilimize 81 milyon metrekare millet bahçesi kazandırma hedefimize adım adım yaklaşıyoruz." dedi.

Erdoğan, "Son 18 yıldır ülkemiz, yılda 500 bin ile 1 milyon arasında yeni konutun inşa edildiği görünüm sergilemiştir." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2023 yılına kadar 81 vilayetimizin tamamını millet bahçeleriyle donatmış olacağız." ifadelerini kullandı.

"Büyük devlet olduğumuzu hamdolsun tüm dünyaya gösterdik"

Erdoğan, "Biz salgın döneminde, büyük devlet olduğumuzu hamdolsun tüm dünyaya gösterdik." dedi.

"Vatandaşlarımız maske-mesafe-temizlik kurallarına riayet etmeli"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vatandaşlarımız maske-mesafe-temizlik kurallarına riayet etmeli. Aksi takdirde bu tür sınırlamaların yeniden gündeme gelmesi kaçınılmaz." diye konuştu.

Ilısu Barajı'na Veysel Eroğlu'nun adı verildi

Erdoğan, Ilısu Barajı'na eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun adının verildiğini bildirdi.

"Libyalı kardeşleriyle verdikleri mücadelede hedeflenen planlara doğru yürüyor"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, (Askerimiz) "Son birkaç gün içerisinde Libya'da Libyalı kardeşleriyle verdikleri mücadelede hedeflenen planlara doğru yürüyor." dedi.

"Cumartesi-pazar kısıtlaması kaldırılmıştır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumartesi-pazar kısıtlaması kaldırılmıştır. Böylece halkım cumartesi-pazar da artık hafta içinde olduğu gibi serbesttir." diye konuştu.

Yorumlar (4)
Cekdeniels81 2 yıl önce
Popis Çökün çökün kalkın kalkın kandırdım
Kime inanalım. 2 yıl önce
Önce sağlık bakanı birşey dedi, hemen ardında İçişleri bakanı başka bi şey dedi.. Daha gün değişmeden bu kez başkan bişey dedi.. Başımız döndü vAllahi..
Vara gidilsin. 2 yıl önce
Son 24 saatte üç kez karar değişikliği yapıldı.. Bence son kez VAR a gidilmeli.. Son kararı var versin.. Bide en önemli konumuz Millet bahçesini yaptıkmı Avrupa çatır, çatır çatırdar..
hamza 2 yıl önce
Cumhurbaskanimizi elestirmicem ama sanirim bu sistemde baskanlik sisteminde bir sorun var.. 85 milyon insani bir kisi yonetmemeli yerine yarin baskasi gecicek devlet yonetmeli kisiler degil bu ilerde cok skintili bir hal alabilir orn. cok
20
az bulutlu