banner851

banner955

ERDOĞAN KANUNU ONAYLADI

Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun, Erdoğan tarafından onaylandı. Kanuna göre, "yardımcı doçentlik" dönemi sona erdi.

Gündem 06.03.2018, 09:45 06.03.2018, 16:12
5797

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayladığı, yardımcı doçentliğin kaldırılmasını içeren 7100 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre; "yardımcı doçentlik" kadrosu yerine "doktor öğretim üyesi" kadrosu ihdas edildi.

Doktor öğretim üyesi kadrosu geldi
Öğretim elemanları, yükseköğretim kurumlarında görevli öğretim üyeleri öğretim görevlileri ve araştırma görevlilerinden; öğretim üyeleri ise profesör, doçent ve doktor öğretim üyesinden oluşacak. Doktor öğretim üyesi; doktora çalışmalarını başarı ile tamamlamış, tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık unvanı veya Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) tespit edilen belli sanat dallarının birinde yeterlilik kazanmış olan, akademik unvana sahip kişi olarak tanımlanacak. (Kaynak:Haberler.com)

Yorumlar (12)
ZEHRAVİ kimdir? 5 yıl önce
yıllarca yrd.doç diye bilim sınavları arkadaşlarla gezmelerde geçti. doç. sınavı yök tarafından yapıldığı için bilim yapamayıp vede torpil bulamadığı için yıllarca yrd. doç kadrolarına bakın. Bu ülke gelişecekse bilimle gelişecek , bilimde torpil olmamalı. Bilim işinde torpille işe aldığın adam senin çocucuğuna ne öğretecek. Hak eden hak ettiği yere gelmediği sürece kimse gelişme beklemesin. Osmanlıya el fren olan bilim alanındaki torpillerdir. En hassas noktamız bu olmalı saygılar.
Mustafa Öktem 5 yıl önce
Bir dönem sona erdiyse yeni bir dönem başlamış demektir.Alışın.
Veli 5 yıl önce
Lise mezunu sağlıkçı çocuklarımızı ne yapacağız görev yapa bilecekleri saygilar
DÜZCELİ 5 yıl önce
BAŞKA KANUNLARI ONAYLASIN MESALA KISMI AFFI ONAYLASIN DENETİMLİ SERBESTLİK 3 YILA ÇIKSIN
Aa 5 yıl önce
Peki, gerekçe neydi? Yrd. Doç. olanlar şimdi ne olacak? Bu düzenleme hayatımıza ne gibi artılar sağlayacak?
reisçi izzet 5 yıl önce
bu kılıçdarın tayfası yüzünden olan bir hataydı. yardımcılıktan kurtulamıyorlardı. düzelttik Allahın izniyle.
angıtman a 5 yıl önce
Allaha şükür 15 yıl öncesine göre çok daha iyiyiz.sokağa çık araba park edecek yer bulamıyorsan lüks mekanlar ardı ardına açılıyorsa vs çok şeyler eskiye göre daha olumlu.15 yıl önce sende kaç para vardı.milyardermiydin yoksa.
angıtman 5 yıl önce
Aynen kardeşim,neydi o öyle yaa düzelttik kurtulduk.
Ekmek var mı evde ? Cebinde kaç tl para var ?
Şimdi uçarmıyız? 5 yıl önce
Şimdi Amerika, Almanya; İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, velhasıl bizi çekemeyen Ülkeler korkarlar mı?. Artık bizi kimse tutamaz mı? Uzaya çıkıp dünyayı yönetirmiyiz?
Varmı bize yan bakan. 5 yıl önce
Hocamızın dediği NUHCell'i hayata geçirip haberleşme'de dünya devi oluruz.. Deve sidiğiyle her çeşit hastalığı iyileştirip, dünyaya patent verip ekonomidede uçarız artık.
cafer 5 yıl önce
ne büyük iş helal olsun.nasıl ihtiyacımız vardı
Akademi 5 yıl önce
Üniversitelerimiz bilimde çağ atlarlar artık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık