banner851

banner614

ERDOĞAN’DAN BİRLİK MESAJI

banner619

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasa değişikliği halk oylaması sonuçlarını ilk olarak Huber Köşkü’nde basın mensupları önünde değerlendirdi. "Milletimiz bir kez daha gerçekten çok çok müstesna farklı bir olgunluk içerisinde sandık başına gitmiş, hür iradesiyle TBMM tarafından kabul edilen anayasa değişikliği konusundaki görüşünü ifade etmiştir.” İfadesini kullanan Erdoğan’ın konuşmasının satır aralarında birlik ve beraberlik mesajları gizliydi.

banner846
Gündem 17.04.2017, 18:33 18.04.2017, 15:36
559
banner844

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 51,4 “evet” oyu ile sonuçlanan anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasının ardından zaferi Huber Köşkü’nde değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 16 Nisan'ın "evet" veya "hayır" diyen herkesin 80 milyon nüfusu, 81 vilayeti, 780 bin kilometrekare toprağıyla tüm Türkiye'nin zaferi olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Resmi olmayan sonuçlar, yaklaşık 25 milyon 'evet' oyuyla ve 1 milyon 300 bin farkla anayasa değişikliğinin kabul edildiğini göstermektedir. Öncelikle oyunun rengi ne olursa olsun sandık başına giderek iradesine sahip çıkan milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum.” dedi. 

Halk oylamasından çıkan sonucun önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sonuçların küçümsenmeye çalışılmasını eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün Türkiye 200 yıllık kadim bir tartışma konusu olan yönetim sistemi konusunda tarihi bir karar vermiştir. Bu karar sıradan bir olay değildir. Çok ciddi bir yönetim sistemi üzerindeki değişim, dönüşüm kararının verildiği gündür bugün.” ifadelerini kullandı.

Avrupa ile yaşanan krizin halk oylamasına etkilerine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurt dışında yaşayan vatandaşların tutumlarından övgü ile söz etti.

Erdoğan, "Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız da bu zaferin önemli bir parçasıdır. Bu süreç içinde özellikle yurt dışındaki vatandaşlarımızın ne çileler çektiğini hep birlikte yaşadık ve onlar demokrasi mücadelesini gurbette verdiler ama asla demokrasiden taviz vermeden bu mücadeleyi verdiler. Şimdi nihai neticeler açıklandığında verdikleri bu mücadelenin ne kadar verimli, ne kadar bereketli olduğunu da gördük, görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, basın mensupları ile yaptığı değerlendirmenin ardından köşk önünde bekleyen vatandaşlara da seslendi.

Yorumlar (10)
SRT 4 yıl önce
GEREKSİZ BİR AYRINTI BELKİ AMA CUMHURBAŞKANLIĞI FORSU ÖNÜNDE KONUŞAN BİR CUMHURBAŞKANI BUNA YAKIŞIR GİYİNSE DAHA ŞIK OLURDU BU AKP KÖKENLİLERİN KRAVAT ANTİPATİSİ NEYSE :)
yalan %51 4 yıl önce
Hile yaparak zafer ilan et... cenazelerde sırıtan berat neden gülmüyordu... kuliste neler yaşandı?
Gürol 4 yıl önce
50 + 1 zaferdir, 51.4 diye yazılır RECEP TAYYİP ERDOĞAN diye okunur, gerçi bu hayırcılara dokunur ama hazmedeceksiniz
nsm 4 yıl önce
emin misin? madem bu zafer de, aksamki o yüzün hali neydi?
Doğrucu köylü 4 yıl önce
Önce sezarın hakkı asalara uyalım sonra zaten ortada bi sorun kalmicak.önce teröris de sonra birlik çağrısı yap terörle birlik olmaz??
Ndm 4 yıl önce
Bu nasıl zafer evet %51- Hayır %49 Evet veren de hayır veren de bu ülkenin vatandaşı. Kim kime karşı zafer almış. Yoksa 15 yıldır ülkeyi başkası yönetip de yenildimi?
nsm 4 yıl önce
bana terörist, cukur, fetö'cü diyenin birlikten bahsetmesinin yorumunu sizlere birakiyorum. tek kelimeyle samimiyetsizlik.
nsm 4 yıl önce
ben senin anladigin "birlik" ten baska sey anladigim icin birlik olmak istemiyorum ve tek adamliga hayir'a devam ediyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın