banner851

banner955

Eroğlu'ndan Melen savunması

Aylardır İstanbul'un içme suyu ihtiyacını karşılayacağı konularıyla gündeme gelen Melen Çayı projesi yeniden adından söz ettiriyor.

Gündem 12.09.2008, 17:04
204
Eroğlu'ndan Melen savunması

İstanbul'un içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Melen Çayı, hem kirliliği hem de yapılan çalışmalarla adından bahsettiriyordu. Son olarak İSKİ'nin de Melen çevresinde çalışmalara başlaması içme suyu konusunda Melen'in İstanbul için ne kadar değerli olduğunu ortaya koymuştu. Suyun sağlık açısından ne kadar temiz olduğu sorusu sorulmaya devam ederken Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'da projeyi savundu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, “ Melen Çayı Projesine 2008 yılı başına kadar 900 milyon YTL harcama yapıldı. Bu projenin hayal kırıklığıyla sonuçlanmamasına kuraklığa rağmen İstanbul'da suyun her daim akması en büyük delildir. Melen Projesi, Melen Çayı'ndan yılda 268 milyon metreküp alınacak suyu, İstanbul'un Avrupa yakasına ileten bir sistemin tanımıdır. Projenin tamamlanma hedefi ise Mart 2010 yılıdır.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
19
açık