banner851

banner614

ESKİ BAŞHEKİM DİKİCİ SERBEST

banner619

Düzce Üniversitesi‘ndeki FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 21'i tutuklu 77 kişinin yargılandığı davada ara karar verildi. Aralarında eski başhekim Prof. Dr. Bünyamin Dikici’nin de bulunduğu 12 tutuklu sanık adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 10 sanığın tutukluluk halinin devamına, tutuksuz yargılanan 1 sanığın ise tutuklanmasına karar verildi.

banner846
Gündem 26.09.2017, 09:33 26.09.2017, 18:13
4235
banner844

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında daha önce görevlerinden ihraç edilen aralarında akademisyen, sağlık görevlisi ve memurların bulunduğu Düzce Üniversitesi’nde FETÖ Yapılanmasına yönelik davada mahkeme karar verdi. 21'i tutuklu 77 kişinin yargılandığı davanın duruşması Düzce 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Aralarında eski başhekim Prof. Dr. Bünyamin Dikici’nin de yer aldığı sanıklar 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'terör örgütüne finansman sağlama' suçlamalarıyla hakim karşısına çıktı.

Geçen haftadan itibaren devam eden duruşmalarda Dikici ile diğer sanıklar suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme sonucunda tutuklu sanıklardan Bünyamin Dikici, Davut Baltacı, Hakan Turan, Hakan Uzun, Halil İbrahim Avcı, Hüseyin Yaman, Hayati Kandiş, Yalçın Çöpür, Yüksel Atasoy, Yüksel Çelik, Benan Kılbaş ve Erdal Ermiş’in Adli Kontrol Şartı ile serbest kalmalarına ayrıca yurt dışına çıkmalarının yasaklanmasına karar verildi.

Ayrıca 10 sanığın tutukluluk hallerinin devamına, tutuksuz yargılanan 1 sanığın ise tutuklanmasına karar verildi.  

İddianameden

150 sayfalık iddianamede sanıkların örgüt stratejileri doğrultusunda kadrolaşma yaparak üniversite yönetiminde olmak ve yönetimi ele geçirmek için çalıştıkları belirtildi. Sanıkların ayrıca belli aralıklarla toplantılar düzenleyerek örgütün çıkarları doğrultusunda faaliyetlerde bulunduğu aktarıldı. 

Sanıklar hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile 5 ila 10 yıl arasında değişen hapis cezaları isteniyor.


Haber: Y.SEVER

Yorumlar (11)
vatandaş 4 yıl önce
Yakında hepsi AKlanacak ve iadei itibar davaları açıp devletin trilyonlarını ceplerine indirecek hiçbirşey yapmayan bu halta onların itibar bedellerini vergi adı altında ödeyecek. Sistem bu malesef.
başka birşeyler 4 yıl önce
madem bu insanlar suçsuz neden en başta işinden gücünden edip tutukladınız?? fetöden girenler yavaş yavaş tahliye oluyor. suçluysa tahliye etmeyin.suçlu değilse neden en başta aldınız insanların hayatlarını kararttınız ?
ozkan1299 4 yıl önce
en büyük fetöcülerin kim olduğunu millet biliyor ama olan garibana oluyor sizce içeride olanların hepsi fetöcümü elbet bir gün insanımız gerçeği daha iyi görüp kavrayacaktır..
Gariban düzceli 4 yıl önce
Bu adam doktor...cocuk doktoru ya...rektör adayi diye yazik ya..bu kadar husumet olmaz ya...
Duzceli 4 yıl önce
Fetöculerin dışarda olduğu doğrudur.Çunku onlar sadece iftiralar ile diğerlerini içeri attılar.Ama yavas yavaş ortaya cikiyor.Bakalim hırslarını yenik düşüp sadece iftiralar ile iş goren eski rektör ve yeni REKTÖR ne yapacak.Herhalde daha ne uydursak da fetöcü oldugumuz saklasak diye ugrasacaklar.Bide şu avukatlarını degistirseler iyi olacak.HİÇ KONJEKTÜRE UYMUYOR.Buyuk GAF lar yapiyor konuşurken
........ 4 yıl önce
suçsuz olduğu için tahliye edilmedi tutuksuz yargılanacaklar ve suçu sabit görülmesi durumunda cezalarını alacaklar Avrupa birliği intibak yasaları gereği tazminat ödememek için tutuksuz yargılanacaklar.ab uyum ysalarına bakın
Gölge_Adam 4 yıl önce
Fettullacilar disarida Masum ve arkasında ensesi kalın dayısı olmayan garibanlar içerde
bir başkadır benim ülkem 4 yıl önce
fetöcüler tek tek dışarda asıl memleket sevdalıları içerde..
KÜRŞAT ALTAY 4 yıl önce
KANKASI ÇIKIŞTA KARŞILAMAMIŞ MI?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın