banner851

banner614

Eski Güzergahı İstiyoruz..!

Geçen hafta pazar gününden itibaren uygulama hakkında bilgilendirilmeden otobüs güzergahlarının değiştirilmesi vatandaşları mağdur etti.

banner619
Gündem 11.06.2009, 19:12
208
Eski Güzergahı İstiyoruz..!

Yenikent otobüs seferlerinin değişmesine itirazlar da gelmeye başladı. Yenikent 3. Bölge 21.Ada Yöneticisi Necati Fidan yol güzergahına tepki göstererek “ Eve gitmek için otobüs durağına gittim. Otobüs 21.10'da geldi. Üçüncü Bölge'ye kadar 40 dakikada ulaştık. Üçüncü Bölge'ye İkinci Bölge'den, Çakırlar Yolu'ndan gitmiş oluyoruz. Şoföre değişikliğin nedenini sorduğumda, Pazar gününden itibaren bu değişikliğin uygulandığını, bundan sonra iki ayrı güzergah takip edileceğini söyledi. Yeni uygulamada Yığılca Yolu, Çakırlar, Dünya Bankası şeklinde Üçüncü Bölgeye ulaşıyor. Böylece daha uzun sürede ulaşılmış oluyor ve yollar da çok bozuk” dedi.

Gasp edilen hakkımız var

Haklarının gasp edildiğini de belirten Fidan “ Bizim gasp edilen bir hakkımız var. 8 yıldır beklediğimiz Bağlantı Yolu'ndan neden biz de istifade etmeyelim diye Ulaştırma Müdürü Ahmet Akçay ile Muhtarımızı görüştüğümde muhtarlara danışıp da mı bu işi yapacağım şeklinde konuştu. Üç ay boyunca eski program devam edip halk rahat etseydi daha iyi olmaz mıydı? Kimse değişim programını bilmiyor. Herkes bu işin organizasyonunu şoförler yapmış gibi onları sorumlu tuttu. Ben de 21. Ada Yöneticisi olarak çözüm bulmak için Metin Kaşıkoğlu ile görüştüm, durumla ilgileneceğini söyledi. Sonuç olarak istediğimiz güzergah eski şekline dönüşsün, kimse şikayetçi değildi. Değişiklik yapılacaksa da muhtarlar aracılığı ile halka önceden bildirilsin. Böylece kimse zor durumda kalmaz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)