banner851

banner955

ESKİ MİLLETVEKİLİ KORKMAZ RESMİ EVRAKTA SAHTECİLİKLE SUÇLANIYOR

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, bir dönem AK Parti’de yol arkadaşlığı yapan Cahit Aydın ile İbrahim Korkmaz’ı karşı karşıya getiren arazi anlaşmazlığı ve yargıya taşınan sahte imza suçlamasını iddialar ölçüsünde tüm detayları ile anlattı. Merkeze bağlı Konaklı Köyü tüzel kişiliğinden kiraladığı geniş arazide uzun yıllardır tarımsal faaliyetlerde bulunan Cahit Aydın’ın ekoturizm projesi için kapısını çalan İbrahim Korkmaz’la arazi devri için 300 bin dolara el sıkıştığını belirten Ünsal, daha sonra ikili arasında oluşan itilaf sonucu olayın mahkemeye “belgede sahtecilik” ve “ödenmeyen 41 bin dolarlık borç” olarak iki ayrı dava olarak yansıdığını aktardı. Tüm düğümü çözecek olan kişinin ise ikilinin el sıkışmasına şahit olan ‘Beşyüz’ lakaplı Zekeriya Korkmaz olduğunu açıkladı.

Gündem 26.10.2021, 15:00 27.10.2021, 15:36
4180

Geçmişte aralarından su sızmayan Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz ile AK Partili eski İGM Üyesi Cahit Aydın şu günlerde birbirlerine karşılıklı açtıkları davalarla adeta düşman kesildi. Uzun süredir kulislerde konuşulan ancak tarafların birbirlerine ağır suçlamalar yöneltmeleri nedeniyle ‘Kim haklı?’ sorusuna yanıt bulunamayan olayı ‘Yorumlu-yorum’ programında kendisine anlatılan iddialar ışığında aktaran Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, anlaşmazlığı sona erdirecek tek bir kişi olduğunu isim vererek vurguladı.

ARAZİ KÖYÜN: KİRACI AYDIN İLE KORKMAZ ARAZİ DEVRİ İÇİN 300 BİN DOLARA EL SIKIŞIYOR

Ekoturizm projesi için anlaşan ancak daha sonra araları bozulan Aydın-Korkmaz ikilisinin bugünlere nasıl geldiğini Ünsal, şöyle anlattı:

“İbrahim Korkmaz Düzce eski Milletvekili. Cahit Aydın AK Parti’nin İl Genel Meclis Üyesi ve o zamanki dönemde Grup Başkan Vekili. Cahit Aydın’ın Konaklı Köyü’nde köy tüzel kişiliğinden kiraladığı bir çiftlik arazisi var. Burada tarımsal faaliyetler yürütüyor. İbrahim Korkmaz eski milletvekili geliyor buraya, Cahit Aydın’ın iddiasına göre ama, burada bir yatırım yapacak ekolojik tarım yapacak, insanlar gelecek burada tarlada, bahçede bir şeyler yapacak. Yaylaları gezecek ve buraya eko tarım ve turizm yatırımı yapılacak. Yatırım yapılacak burasıyla ilgili devir işlemi söz konusu. Cahit Aydın’ın iddiasına göre devir işlemi için ikili, 300 bin dolarda anlaşıyor. Biz İbrahim Korkmaz’la böyle bir anlaşma yaptık, ön kaparo olarak da İbrahim Korkmaz buna 41 bin dolar para veriyor. Bu anlaşmanın ve sözleşmenin şahidi Zekeriya Beşyüz diye bildiğimiz Zekeriya Korkmaz. Buraya kadar her şey tamam. Ancak burada bir enteresan bir şey oluyor.”

1.5 YIL SONRA ‘GERİ KALAN PARAYI VER’ DEDİ, İPLER KOPTU

Ünsal, Cahit Aydın’ın iddiasına göre İbrahim Korkmaz’ın söz konusu araziyi 1.5 yıl kullandığını belirterek, sözlerine şöyle devam ediyor:

“Korkmaz hayvanlar getiriyor, insanlar getiriyor, bu alanı kullanıyor. 1.5 yıl sonra da diyor ki biz senle bir anlaşma yapmıştık 300 bin dolardı 41 bin dolarını verdim, gerisini ver deyince burada bir itilaf doğuyor. Bu iddialara göre itilaf doğuyor. Bu arada bu arazinin köy tüzel kişiliğine ait olduğundan dolayı devir noktasında resmi bir işlem yapılması lazım Cahit Aydın’ın iddiasına göre İbrahim Korkmaz buradan feragat ediyor diye Cahit Aydın’ın adına imza atıyor, bu iddia tabii, şu anda olay mahkemede yargıda. İmza atıyor ve bahse konu olan konu yargıya taşınıyor. İbrahim Korkmaz da ben buna 41 bin dolar borç verdim bu parayı bana vermiyor deyip bankadan dekontlarıyla beraber alacak davası açıyor Cahit Aydın’a. Cahit Aydın da benim adımı kullandı benim imzamı kullandı köy muhtarlığına resmi evrak verdi o evraktaki, feragat ettiğime dair olan evraktaki, imza benim değil diyor. İbrahim Korkmaz tarafından da Cahit Aydın bize bu evrakı verdi biz de bunu köy muhtarına teslim ettik diyor. İşin enteresan kısmı konusunda, İbrahim Korkmaz’ın ben borç para verdim dediği konuda, paranın da Düzce Asli Hukuk Mahkemesinde bir dava var. Alacak davası olunca Cahit Aydın da bu alacak davası değil bu, bu işletmenin anlaştığımız bir konu. Zekeriya Korkmaz da bu iş biraz karışık, tabi bunun davada ne kadar dahili var ne kadar harici var onu bilmiyoruz. Görgü tanıklığı konusunda bu kilit noktayı çözecek olan o.”

‘PROJE HAYATA GEÇERSE YERİ BOLAŞTACAK’ İBARESİ VAR

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Burada neden bu konudan bahsettik. Savcılığa İbrahim Korkmaz hakkında verilen resmi evrakta, sahtecilik beyanıyla verilen dilekçe sahte imzadan bahsediyor ve 6. ayda verilmiş. Burada da net bir ticari anlaşma konusunda net bir ibare var mı bilmiyoruz. Ancak bildiğimiz şey şu. İbrahim Korkmaz ve Cahit Aydın yıllarca siyaset yapmış iki isim. Bizim bildiğimiz çok da iyi bir hukukları vardı. Fakat bir tarafın dediğine göre parayı ödememek için böyle bir manevra oldu, bir tarafın dediğine göre de biz burayı ekolojik tarım turistik amaç için bir yola çıktık, bir anlaşma yaptık, anlaşmanın bir miktarı bizim hesabımıza geldi, diğer kalanı isteyince de böyle bir şeyle karşılaştık. Bizim imzamızı kullanarak yeri daha uygun bir fiyata alabilmek adına benim imzamı da kullanım köy tüzel kişiliğinden feragat dilekçesinde bulundu diye bir iddia var. Burada şöyle bir ibare var 8 senelik bir sözleşme devam ediyor, yazılan yazıda şundan bahsediyor. Konaklı Köy Muhtarlığı’na, söz konusu köy tüzel kişiliğine ait 347 parselde taşınmazın eko turizm amaçlı kullanılması parantez içerisindeki bu turizmi ve yatırımı yapacak olan kişi İbrahim Korkmaz olup yatırım ve yapılma sebebi ile kira hakkında feragat edildiği bu arazinin eko turizm faaliyetlerinde kullanmak şartıyla, ihale edilmesi durumunda feragatin geçerli olduğu aksi takdirde kiracı olarak kalmaya devam edeceği yani sadece projesini uygulamak suretiyle bu yerin ihaleye çıkması durumunda bir ay içerisinde boşaltacağına dair, bu Cahit Aydın’ın ifadesi.”

YANLIŞ ANLAŞILMAYI DÜZELTECEK KİŞİ ZEKERİYA BEŞYÜZ

“Bizim bildiğimiz şu var, dostunla öyle bir dost ol ki yarın düşman olursan utanma.” Diyen Ünsal, konuşmasını şöyle sonlandırdı:

“Düşmanınla öyle bir düşman ol ki yarın dost olursan yine utanma. İbrahim Korkmaz eski milletvekili. Cahit Aydın AK Parti’nin İl Genel Meclis Genel Başkan Vekili, bu olayda böyle bir kimlik olmasa zaten haber konusu ve yorum konusu olmaz. Bu işin özünde bu yanlış anlaşılmayı düzeltecek kişi de Zekeriya Beşyüz. Çünkü görüşmede anlaşmada ve konuşmada o da varmış. İş nereye gider bilemiyoruz ama kanun ve mevzuatı iyi bilen eski bir milletvekilinin resmi evrakta sahtecilik iddiasıyla yargılanması, böyle bir şey verdiyse zaten bu maddeden yargılanacak, ama sözleşme ve anlaşma noktasında, sözlü anlaşmadan ziyade 300 bin dolar, 300 bin dolar bugün aşağı yukarı çok ciddi bir para yapıyor. 300 bin dolarlık bir anlaşma sözlü yapılır mı? bu da soru işareti. Burada bu kadar kanun ve mevzuata uygun hâkim olan eski bir milletvekili sahte imza atıp da böyle bir adım atar mı-, bu da muamma. Bakalım ne olacak, yargı en güzelini en doğrusunu bilir.”  

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (12)
Mehmet 1 yıl önce
Bu eski vekilin adı hiç mi iyi bir iş ile karşımıza çıkmayacak ya
doğrucu davut 1 yıl önce
Hayvanlar aç kaldı yem alınacak ver ibrahim. Kira ödenmedi kira ödenecek ver ibrahim. Tarla ekilmedi ekilecek ver ibrahim. Ver ibrahim ver. Beşyüz abi ver ibrahim cahit bizim. Ödeme zamanı geldi bilmiyorum ibrahimmm
Düzceli 1 yıl önce
Adam gibi haber yapın arazi nasıl kiralanmış nasıl devir oluyormuş bu konular amatör mafya zekariyaya mı kalmış.Düzce’nin halkı için haber yapın.
Mulayim Hakyemez 1 yıl önce
Sadullah Bey, Genel Yayin Yonetmenisin ancak; bu yazinda cok fazla anlatim bozuklugu ve imla hatalari mevcut. Ayrica olayi ozetleyim derken fazlaca tekrar cumleler kurmussun. Bence G. Yayin yonetmenine yakismiyor.
Esnaf 1 yıl önce
Para böyle birşey ün nam şan şöhret dinlemiyor ah ak parti ne yaptın sen güzel ülkem insanlarına, reis kimse seni dinlemiyor ah reis ah
Davut Sam 1 yıl önce
Besyuz guvenen,.,
Harala gurele işler. Kimsenin ahı kimsede kalmıyor.
Köylü ama asil 1 yıl önce
Köyün malı nasıl parsel parsel cebellezi yapılıyor..Allah Allah...41 bin dolar peşin tamamı 300 bin dolar..hangi muhtar hangi yetkiyle buna imza atıyor...olacak gibi değil..sayın savcılarımız iş sizde galiba...
CA 1 yıl önce
İşin içinde C.A. varsa kesinlikle karşı taraf haklıdır. Henüz aksini görmedim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız