banner851

banner955

ESNAF AK PARTİ’NİN KAPISINA DAYANDI

Cam filmi yasağı düzenlemesinin ardından araç sahipleri bu kez filmleri söktürmek için sanayilere akın etti. Trafikte polisin denetimine takılarak ceza ile karşı karşıya kalmamak için filmleri söktüren araç sahiplerinin düzenlemeye tepkileri sürerken, esnaf da mağduriyetlerini dile getiriyor. Düzce’deki cam filmi ustaları gelen yasak sonrası soluğu AK Parti İl Binası’nda aldı. Yaşadıkları mağduriyete yönelik dilekçeleri partiye sunan esnaf, çözüm bekliyor.

Gündem 09.11.2017, 15:53 10.11.2017, 18:47
5205

Kesilen cezalar ve artan tepkiler üzerine cam filmi yasağında ara çözüm kapıda… Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı sonrası İçişleri Bakanlığı ara formül için harekete geçerken, işleri olumsuz etkilenen Düzceli sanayi esnafı da gelecek iyi haberi bekliyor.

“Herkes mağdur”
Küçük Sanayi Sitesi’nde cam filmi işiyle uğraşan bir esnaf araçlara takılan cam filminin serbest olmasına göre yatırım yaptıklarını ve gelen yasakla mağdur olduklarını şöyle anlattı:

“Dış ticaret yapan ithalatçıların hepsi malzemelerini getirdi. Biz gayrı resmi iş yapmıyoruz faturalı gelen malzemelerimiz. Aldık tabii bunda bir mağduriyetimiz var. Gelen müşterilerimiz de aynı şekilde mağdur. Günde ortalama 20-25 araç geliyor sadece bize. Bir de Düzce genelini düşünün. Türkiye geneline vurduğunuzda sayı epey artıyor.”

“Sökülen cam filmleri toprağa gidecek”
Kimyasal maddeden yapılan cam filmlerinin araçlardan tekrar sökülmesiyle birlikte doğayı katledeceğini savunan esnaf, “Biz de bu cam filmleri aynı zamanda kimyasal ve bunlar sökülecek. Bunlar aynı zamanda petrol olduğu için toprağa gidiyor. Bunların hepsinin düşünülmesi gerekiyordu. Önce serbest bırakılıp sonra yasak olmasına tabii ki ne derseniz deyin.” dedi.

“Arka camların rezistanslarına da zarar veriyor”
Araçlara takılan cam filmlerine gelen yasağın uyarı yapılmadan uygulamaya girmesinin araç sahiplerini de mağdur ettiğini belirten esnaf şu ifadelerde bulundu:

“Bir de yatırım yaptık yeni malzemelerimiz geldi. Daha önceden bir uyarı yapılabilirdi cam filmlerinin yasak olacağına ilişkin. Böyle bir uyarı da gelmedi. Daha önce cam filmlerinin yasak olmadığı resmi gazetede de yayımlandı. Bunun için herkes mal aldı. Şimdi plazalara gidip sıfır arabalara taktığımız cam filmlerini söküyoruz. Sökme işleminde de müşterilerimiz arka camlarının rezistansının bozulması nedeniyle mağduriyet yaşıyor bazı araçlarda.”

“AK Parti Düzce İl Teşkilatı’na da şikayette bulunduk”
Son olarak yasağı kaldırmak için bir takım girişimlerle birlikte AK Parti Düzce İl Teşkilatı’na da şikayetlerini dile getirdiklerini belirten cam filmi ustası, “Bunun yasak olmasıyla birlikte sadece işveren değil işçiler de mağdur olacak. Bir şeyi yaparken her şeyi düşünmek gerekiyor.” diye konuştu.

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (41)
Yazık 5 yıl önce
Vergiler ülkesi zamlar ülkesi olduk 125 km hız ile 206 lira ceza kesmişler hızı savunmuyorum da şehirler arası yol nasıl bitecek düzce den Sivasa gidiyorum 800 km ye yakın yazık bizede haram olsun
Duzceli 13 5 yıl önce
Yeter söz milletin hergün zam zam diyorlar ve hala bu millet oy veriyorsa bu iktidara Allah akil versin oylar İYİ PARTİYE
ÇAYCI 5 yıl önce
DEVLETTE PARA KALMADI ZENGİNİN VERGİSİNE AF, BAĞKURUNA AF, FAİZSİZ PARA, SURİYELİ BESLE, TABİ , HER YERDEN KASAYA PARA GİRMESİ, GEREKİR. ÇİFTCİ İŞCİ AYVAYI YEDİ. OY MU YOK SİZE
Dr 5 yıl önce
Anca böyle şeylerse dayanırsınız kapıya akar yakıt fiyatları ateş pahası kimsenin sesi çıkmıyor cam filimi yasağı gelince herkez ayaklanıyor. Açıngıraklı halimize
edep 5 yıl önce
Bu kadar ilkel bir savunma olabilirmi güvenlik kuvvetleri aracın içini gösterecek bir kamera sistemi kullanır olur biter. hangi çağda yaşıyoruz.
Doğrucu Davut 5 yıl önce
Vatandaş bilinçsiz. Özenti ile iş yapıyor. Esnaf vergi vermiyor, niye ağlıyor. Evladır sana evla. Düşünmeyen bir toplum üzerine Allah pislik yağdırır. Yağdırıyor işte mevlam.
Engin 5 yıl önce
Polis niye öyle düşünüyosun ben bu filmi namahrem olsun diye kullanıyorum yandan geçenler benim arabamın içini niye görsün çoluk çocuk emziriliyor arabanı içinde seyahat ederkene tek o iş içinmi kullanılıyor bekarsın sen heralde bilmediğine göre bu işleri polis
Hacı 5 yıl önce
Araba camına yapışkanlar var ondan yapıştır işin varsa biz biliyoruz neden kullandiginizi
Doğrucu 5 yıl önce
Yakıt fiyatları tavan yapmış. Biz cam filmindeyiz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız