banner851

banner955

Esnaf toplantısında esnafın zor durumu ele alındı.

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği' nin düzenlediği toplantı, 27 Oda Başkanının katılımıyla TSO toplantı salonunda yapıldı.

Gündem 31.10.2008, 16:49
199
Esnaf toplantısında esnafın zor durumu ele alındı.

Düzce'deki esnafların sorunlarını değerlendirmek için Ticaret ve Sanayi Odası toplantı Salonu'nda yapıldı. Toplantıya DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı, Sanayi ve Ticaret İl Müdür Yunus Yılmaztürk ve çok sayıda oda üyesi katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, esnafın geçen bir yılda yaşadığı ekonomik daralmadan söz ederek, memur ve çiftçi gelirinin esnafın iş hareketliliğine etki ettiğine değindi.

Tarımda geçen yıl yaşanan ciddi kuraklık sonucunda Düzce' de ciddi bir gelir kaybı olduğuna dikkat çeken Kayıkçı, bu durumun Düzce esnafının işlerinin hızla azalmasına neden olduğunu kaydetti. Tüm esnaf odalarından edinilen bilgiler doğrultusunda sorunlar tespit edilirken, esnafın büyük bir bölümünün bitme noktasına geldiğini söyleyen Mustafa Kayıkçı, odalar birliği tarafından çözümler için gayretle çalışıldığını ifade etti.

banner844
Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu