banner851

banner955

ESNAFLARA ‘YANINIZDA AŞISIZ ELEMAN ÇALIŞTIRMAYIN’ GENELGESİ

Düzce’de Koronavirüs salgınına karşı başlatılan aşı seferberliğinin kapsamı genişletilirken, aşı yaptırmayanlara karşı ‘Aşı Olun’ çağrıları da art arda gelmeye devam ediyor. Yetkililer salgına karşı toplumun bağışıklık kazanmasının yolunun aşıdan geçtiğini belirtirken, esnaf kesimine bir çağrı da TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’den geldi. Palandöken’in imzası ile Türkiye genelindeki tüm esnafların iş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması için, tüm teşkilata yeni bir genelge gönderildi. Genelgenin ardından, Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (DESOB) yarından itibaren çalışmalara başlayacağı bildirildi.

Gündem 01.08.2021, 15:30 01.08.2021, 18:09
1004
banner1032

Tüm dünya genelinde insan yaşamını büyük bir kâbusa çeviren Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayılarının yeniden yükselişe geçmesi nedeniyle Türkiye genelinde Sağlık Bakanlığı tarafından aşı seferberliği başlatıldı.

Salgına karşı en güçlü silah olarak kullanılan aşı uygulaması için Düzce Valisi Cevdet Atay da, İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı tüm sağlık birimlerini harekete geçirerek, tüm sağlık birimleri başta olmak üzere, farklı noktalarda aşı merkezleri oluşturuldu.

Düzce’de aşı seferberliği hız kesmeden devam ediyor

Yine Düzce İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan Aşı Timleri, merkez ve ilçelerde en ücra köylere kadar ulaşarak, yaşlı vatandaşlar başta olmak üzere aşısını yaptırmayan vatandaşlara aşı uygulaması yapıyor.

DESOB yarından itibaren harekete geçiyor

Düzce’de salgına karşı aşılama çalışmaları topyekûn devam ederken, aşı seferberliğine bir destekte esnaf kesiminden geldi. Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palan Döken’in imzası ile Türkiye genelindeki esnaf teşkilatlarına genelge gönderildi. Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği’ne (DESOB) ulaşan genelgede, Düzce’deki tüm esnaflar yanlarında aşısız eleman çalıştırmamaları ve müşterilerine HES Kodu sorulma zorunluluğu yer alıyor. Bu genelgenin ardından DESOB’un Düzce’deki tüm esnaf odaları ile toplantı yaparak, işyerlerinde aşısız personel çalıştıran esnafların tespit edilmesi için çalışma yapılacağı öğrenildi.

Palandöken: “müşterilerinize HES kodu sorun”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan TESK Genel Başkanı Bendevi Palan Döken,  Vaka sayılarını düşürmenin ve salgından kurtulmanın en önemli adımı aşı olmaktır. Bunun için aşı konusunda toplumsal duyarlılık oluşturulması ve iş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması için tüm teşkilata yeni bir genelge gönderdik. Genelgede maske ve sosyal mesafe kurallarıyla birlikte gelen müşterilere 'HES kodu' ile aşı sorgulamasının yapılması hususu da yer alıyor” dedi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (1)
yok hükmünde 1 yıl önce
Kimsenin insanları aşıya mecbur etmeye hakkı yok. Böyle bir kural getirmezler.
13
parçalı az bulutlu