banner851

banner614

EV EV DOLAŞARAK YARDIM KOLİSİ DAĞITTILAR

Düzce Vefa Destek Grubu içerisinde görev Türk Kızılay'ı Düzce Şubesi Genç Gönüllüleri, Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan ihtiyaç sahibi kişiler için ev ev dolaşarak gıda ve hijyen paketi yardımında bulunmaya devam ediyor.

banner619
Gündem 02.01.2021, 14:00
611
EV EV DOLAŞARAK YARDIM KOLİSİ DAĞITTILAR

Türkiye yeni yıla tüm dünyada etkisini sürdüren Yeni Tip Covid-19 salgınının gölgesinde girdi. Salgınla mücadele kapsamında yılbaşından geçerli olmak üzere Türkiye genelinde getirilen 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor. Kısıtlama nedeniyle sokağa çıkamayan ihtiyaç sahiplerinin yardımına ise Türk Kızılay’ı Düzce Şubesi Genç Gönüllüleri koşuyor.

Salgın döneminden önce şube merkezinden dağıtılan yardımları, kendi araçlarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların kapılarına kadar götüren Kızılay Genç Gönüllüleri merkeze bağlı köyler ve ilçelere de haftanın belirli günlerinde yardımları ulaştırıyor.  

Düzce Vefa Destek Grubu içerisinde görev yapan Kızılay Düzce Şubesi Genç Gönüllüleri, Düzce merkez ve merkeze bağlı köylerde tespit edilen 65 yaş üstü ihtiyaç sahiplerini ikametlerinde ziyaret ederek yanlarında getirdikleri ekmek, gıda ve hijyen paketlerinden oluşan yardım kolilerini kendilerine teslim etti.  

Kızılay Genç Gönüllüleri bugün gün boyu süren dağıtımlarda, yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaştı. Yardımların, kısıtlama süresince devam edeceği öğrenildi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (3)
YAVUZ0881 9 ay önce
Milleti dilenci haline kadar düşürenlerin Allah belasını versin bu kurumda bu aralar şov yapmanın peşinde yardımın reklamı olmaz imansızlığın lüzumu yok yapıyorsanız yardımı reklama ne gerek var bilen zaten işler yaptığınızı biliyor
Oktay kalıcı 9 ay önce
Düzce kızılayın bukadar elemanı varda hani benim yardım kolim engelli olduğum halde vermiyorlar
Oktay kalıcı 9 ay önce
Doğru işine geldiği evleri dolaşıpta veriyorlar yardım kolilerini tanıdıklarına ben yüzde 51 engelliyim kendime yardım istemeye gittiğimde merdivenlerden kovuyorlar hemde kayıtım olduğu halde onlarda kuru reklam yapıyorlar