banner851

banner614

Eylemcilere MHP’den simitli destek!

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce İl Başkanı Kenan Ilgaz ve yönetim kurulu, OSB’de işten çıkarıldıkları için eylem yapan işçilere destek verdiler.

banner619
Gündem 02.06.2008, 17:20
192
Eylemcilere MHP’den simitli destek!

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce İl Başkanı Kenan Ilgaz ve yönetim kurulu, OSB’de işten çıkarıldıkları için 34 gündür eylem yapan işçileri ziyaret ederek destek verdiler.

 

İşçilerin MHP ziyareti sırasında uzun süren bekleyişleri nedeniyle güneşten korunabilmek için plaj şemsiyeleri kurdukları ve taburelerini de getirdikleri dikkat çekti.

 

MHP İl Başkanı Kenan Ilgaz, işçilere destek olabilmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederken, anayasanın ilgili maddesini okuyarak, sendikaya üye olduğu için işçilerin işten çıkarılmasının hukuk devleti anlayışı ile bağdaşmadığını söyledi.

 

Ilgaz, TSO heyeti ve işadamlarının işverene ziyarette bulunmasının da zamanlama açısından yanlış olduğunu ifade ederken, TSO Başkanı Büyük’ün işletmenin güzide bir kuruluş olduğunu, istihdam yarattığını söylemesini  de asgari ücretle istihdam sağlayan işletmelerin Düzce’ye bir şey kazandırmadığını dile getirerek eleştirdi.

 

MHP Heyeti, daha sonra beraberlerinde getirdikleri simitleri eylemcilere ikram ederek bir süre sohbet ettiler.

 

banner844
Yorumlar (0)