banner851

banner614

EYLÜL AYI İLK TOPLANTISI YAPILDI

banner619

Düzce Belediye Meclisi Eylül Ayı ilk toplantısı Düzce Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Meclis üyelerinin yanı sıra toplantıya bazı partilerin il başkanları da katılım sağladı. Toplantıda önergelerin yanı sıra en çok konuşulan konulardan birisi  ise belediyenin mali durumu ve personel alımları oldu.

banner846
Gündem 03.09.2019, 00:33 04.09.2019, 17:39
1680
banner844

Düzce Belediye Meclisi Eylül Ayı ilk toplantısı bu akşam gerçekleşti.

Düzce Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan oturuma Başkanvekili Mesut Sancaklı başkanlık yaptı.
 
Toplantıyı İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru  da takip etti. Birçok konunun konuşulduğu meclis toplantısında toplam 10  madde görüşülüp karara bağlandı.
 


MHP'li Meclis Üyesi Hakan Çetin Uzun, Uzun Mustafa Mahallesi’nde ki parkın çocuklar için riskli olduğunu ve gereğinin yapılması gerektiğini söylemesi üzerine açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Eğer parklarda çocuklar için risk varsa Fen İşleri Müdürümüzü yollarız baksınlar. Bir risk teşkil edecekse temizliğini yaparız.”

Mahallelerdeki sıkıntılara da değinen Kasapoğlu, ‘Her hafta mahalle toplantısı yapıp eksikleri tespit ediyoruz. İlk olarak Kalıcı Konutlar'daki muhtarları topladık ve oralardaki eksikleri baktık’ ifadelerinde bulundu.
 


Bu mahallerde biz yaşıyoruz

 
Celal Kasapoğlu’nun konuşması üzerine söz hakkı isteyen MHP meclis üyesi Ayhan Seyyar şunları söyledi:

“Bu mahallerde bizde yaşıyoruz. Meclis üyelerinden bazılamızda alınıp gidilse, çok güzel ve daha verimli olabilir.”

Belediye çalışanlarına da değinen Seyyar şunları söyledi:

“Çalışanlar mağdur ve bu suç şuanki yönetimin değil. Geçmişte yapılan hatalar kapanmasın. Geride kalmasın.”Pazaryeri için toplanalım

 
Pazaryerinde ki park sorununa ve çatı sorununa bir çözüm bulunmasını isteyen MHP meclis üyesi Hüseyin Çifçi’nin sorusunu cevap veren Kasapoğlu şunları dedi:

“Şu anda bir pazar yerimiz var .Pazar yerindeki eksiklerin yapılması gerekiyor. Bu konularda bizler toplanalım ve fikir alışverişi yapalım “

Gereksiz masrafları kestik

 
Ekonomik sıkıntılara da değinen Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, 'Ekonomik sıkıntıya karşı hazırladığımız planlarımız var' diyerek şöyle konuştu :

“Gereksiz masrafları kestik. Belediyenin gelirlerini artırması için kurulmuş şirketlerini daha aktif hale getirmek istiyoruz. Üretilen her şeyin karşılığını alamıyoruz. Şehir için getirilen her malzemeyi kendimiz üretelim.”

Haber : C.A.KUŞ
Görüntü : T.AKARSU

Yorumlar (6)
Akp? 2 yıl önce
Gereksiz masraflari kestiniz eyvaalah. İşçinin nisan ayindan beri yaptigı mesaileri ikramiyeleri ve yarim yangalak yeni odediginiz temuz maaşinin %4 ZAM farkini neden maaslara yansitmadıniz. Bodrolari neden işciye veremeyiz talimat boyle.
YAVUZ 0881 2 yıl önce
Yapma be gereksiz masrafları kestik utanmadan birde bunu dile getirebiliyorsunuz bu işi hangi zihniyetin partisi bu zamana kadar getirdi sanki şimdi temizlik yapıyorlar utanmaz adamlar yetim hakkı kul hakkı ne olacak bunlar
Duzceli 2 yıl önce
Önce tassarrufa caddelere asilan pos bıyik şeklindeki ışıklandırmaları kaldırında halkın sırtına bındırılen yüklerden biri kalksın
dzc81 hakkı 2 yıl önce
TAMAM İİ DE İŞÇİLERİN MAAŞINDANMI KESTİNİZ.
objektif 2 yıl önce
Mali durum ve personel alımı görüşüldü yazmışsınız alınan yada alınacak personelle ilgili tek kelime içerik yok ? ? ?
Vatandaş 2 yıl önce
Yap boz olursa paralar hoyratca harcanır harcayanın yanına kar kalırsa olacagı bu dur ama bu işin öbür dünyası var hesap orada verilir hani cöp işi asar deresı efteni karduz arıtma tesısı okullar cevre yolları sdatyum işi itfayıye ögretmen evı bınaları parklar pazar yerleri imar yolları özellıkle darıcı yolları şuan düzce yatırımlar durmuş vaziyette cünkü plansız yapılan işler carcur edılen paralar kim yaptı yannı kar kaldı