banner614

EYT BOLU, DÜZCE VE SAKARYA’YI BİR ARAYA GETİRDİ

banner619

Bolu, Düzce Sakarya (BDS) Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği 1. Olağan Genel Kurul Kongresini gerçekleştirdi. Kongrede konuşan Başkan Mehmet Ali Çelik , Düzce Bolu ve Sakarya’nın tarihte hiçbir dernekte bu şekilde bir araya gelmediğini belirterek “Bu gücü bir araya getirmenin mutlu sevincini yaşıyoruz” dedi

banner846
Gündem 24.11.2019, 14:53 24.11.2019, 19:12
1097
banner844

Bolu Düzce Sakarya (BDS) Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi.  Gerçekleştirilen kongrede Mehmet Ali Çelik başkan olarak seçildi. Kongrede konuşan Başkan Mehmet Ali Çelik  tüm EYT mağdurlarının problemlerine sahip çıkarak durmadan yılmadan mücadele edeceklerini söyledi.

“Düzce, Bolu ve Sakarya belki de tarihte hiçbir dernekte bu şekilde bir araya gelmemiştir”
Dernek Başkanı Mehmet Ali Çelik, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: Toplum bizi anlayamadı. Bizler yaklaşık 25-30 yıl çalışmış devlete olan bütün vergilerini, primlerini ve borçlarını ödemiş fakat 99 yılında çıkartılan bir yasa ile tamamen usulsüz olarak hakları elinden alınmış ve ardından 2008 yılında üzerine kaldıramayacağı bir yük konmuş çalışan kesimiz, emekliyiz, çiftçiyiz, memuruz. Biz kesinlikle bu ülkenin esnafı olmaklar beraber her şeyiyiz. Yaşı itibariyle bizler 45,50,55 ve 60 yaşları arasında bu memleketin en olgun en dinamik ve bu memlekete en fazla katkıda bulunan şuan Türkiye’nin bu hale gelmesi için en büyük çalışmaları yapan kitleleriz. Biz sesini her yerde duyuran yaklaşık 5-6 milyon olarak sayısı belirtilen ve toplumun temel taşları olan EYT ailesi olarak  bugün burada bir aradayız. Düzce Bolu ve Sakarya gibi üç tane ilin birleşmesi ile en güzel örneği veriyoruz. Düzce Bolu ve Sakarya belki de tarihte hiçbir dernekte bu şekilde bir araya gelmemiştir. Şu gösteriyor ki bu birliktelik nasıl Düzce Bolu ve Sakarya’yı bir araya getirdiyse bugün Türkiye’de bütün illeri bir araya getirmiştir. İktidarın karşısına çıkabilecek bir yapıyı oluşturmak için bugün burada kongremizi gerçekleştireceğiz. Bu gücü bir araya getirmenin mutlu sevincini yaşıyoruz.
 


“İktidar vatandaşa rağmen vatandaşı yok sayamaz”
 Konuşmasında iktidarı eleştiren Çelik şunları söyledi: “Bugün iktidar partisi bizlerin oyları ile  iktidarı almaktadırlar. Bu iktidardaki insanlar vatandaşa rağmen vatandaşı yok sayamazlar. Bunu özellikle EYT’li arkadaşlara değil diğer çalışan tüm kesimdeki vatandaşlara söylemek istiyorum. Çıkartılan yasalar ile bizim çocuklarımız, arkadaşlarımız, kardeşlerimizde mağdur duruma düşürülmektedir. Biz bu problemlerin tümüne sahip çıkacağız. Biz arkadaşlarımız için çocuklarımız için bu mücadeleyi durmadan yılmadan sonuna kadar yapacağız.”

Yorumlar (15)
Mert 2 yıl önce
Hasan belki de sen onların bugününü ellerinden alıyosun
İlginç 2 yıl önce
Maaşı olupta ikinci maaşı alamıyoruz diye devlete isyan eden birilerini görmekte sevindirici.Fakiriz biz 1 maaşı bulamıyoruz.
hüseyin şevki topuz 2 yıl önce
EYT yi bırakın , düşürülen aylık bağlama oranını gündeme getirmek lazım.
toprak 2 yıl önce
40 yıl sonra emekli olup %28 den maaş bağlanınca kime ne diyeceksiniz hükümeti savunanlar görmek isterdim ama o kadar yaşayamam.Verilen kırıntılarla anca kahve köşelerinde ölür gideriz.
Birilerine helalmi... 2 yıl önce
Belediyeden 5 maaş alan, Hem vekil, hemde emekli vekil maaşı alanlar, yetmedi 75 yaşında bilmem ne kurulu diye 45 bin maaş alanları görmuyor, duymuyormusunuz. Onlara herlalmi?
Harbi adam 2 yıl önce
Beleş yaşamaya alışmışlar,işiniz gücünüz sayıyla,çalış üret kardeşim nediye boş yapıyonuz!!
Akit 2 yıl önce
Butun veriler bu işin ülke menfaatlerini olumsuz etkiliyeceğini mevcut iktidarın bile oy kaybetmeyi bile göze aldığına göre hala niye bu kadar ısrar ediyorsunuz bu olay ülkenin geleceğine zarardır prof olmaya gerek yok
Acaba 2 yıl önce
Acaba hangi veriye dayanarak böyle düşünüyorsunuz. Haksızlığa rıza gösterende yapankadar sorumludur Bilin istedim
Mehmet 2 yıl önce
1998 yılında Kılıçdaroğlu SGK nın başındayken emeklilik yaşı 60 değil 80 bile olsa düze çıkamayız derken şimdi herkesi emekli etmeye çalışıyor, bu ne yaman çelişkidir...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
kapalı