banner851

banner955

FABRİKA TALAN EDİLDİ

Terör örgütü IŞİD'in Musul'un kontrolünü ele geçirmesi Kuzey Irak'ta iş yapan firmaları zora soktu. Düzce’de de fabrikası bulunan bir firmanın Kuzey Irak’taki taahhütlerini yerine getirememesi üzerine bazı alacaklılar fabrikayı talan etti. Endişeli bekleyiş sürüyor…

Gündem 28.06.2014, 17:06
206
FABRİKA TALAN EDİLDİ

 

Kuzey Irak’ın büyük bir bölümünü ele geçirmesiyle dünya kamuoyunda büyük yankı uyandıran ırak-Şam İslam devleti (IŞİD) örgütünün ekonomiye yönelik faturaları ortaya çıkmaya başladı. IŞİD’in eylemleri nedeniyle  Kuzey Irak’taki işleri aksayan firma Türkiye'deki  alacaklarına olan borçlarını yerine getirememesi üzerine bazı alacaklıların fabrikaları talan ettiği öğrenildi.

 

Edinilen bilgiye göre Kerbela’da stat, Erbil’de yüzme havuzu gibi ciddi yatırımları bulunan bir firma alacakların hışmına uğradı. Kuzey Irak’taki olaylar yüzünden ödeme yapamaması üzerine yağmalanması hem fabrika sahiplerini endişeye sevk etti hem de çalışanlar arasında büyük korkuya neden oldu. Kuzey Irak’a iş yapan firmanın Düzce’deki fabrikasında 200’ü aşkın işçi çalışıyor. Fabrika yetkililerin konuyla ilgili adli makamlara suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Fabrikanın talan üzerine ciddi zarara uğradığı bilgisine ulaşıldı. Yağmalananlar arasında 10 milyon dolarlık bir makinanın da bulunduğu öğrenildi.

 

Haber; E.TAYHAN

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız