banner851

banner614

FABRİKA YÖNETİMİ: İŞÇİ İZİNDEYKEN HASTALANDI

banner619

Düzce merkeze bağlı Çavuşlar Mahallesi’nde orman ürünleri üzerine faaliyet gösteren Divapan A.Ş firmasında çalışan bir işçide korona görülmesi paniğe neden oldu. Üretime devam eden fabrika, 'İşçi izindeyken rahatsızlandı' savunması yaptı.

banner846
Gündem 13.04.2020, 12:17
6292
FABRİKA YÖNETİMİ: İŞÇİ İZİNDEYKEN HASTALANDI
banner844

Dünya çapında büyük bir paniğe sebep olan koronavirüs salgını, hızla yayılmaya ve can almaya devam ediyor.
Düzce merkeze bağlı Çavuşlar Mahallesi’nde faaliyet gösteren Divapan fabrikasının işçilerinden birinde koronavirüs  görülmesi, mesai arkadaşlarında tedirginliğe neden oldu.

İşçinin annesinin yüksek ateşle Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldığı ve yapılan testin pozitif çıktığı öğrenildi. Bunun ardından yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan yaşlı kadının oğluna yapılan testin de pozitif olduğu öğrenildi.

Divapan AŞ’de çalışan işçinin yine Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi altına alınırken, bu durum fabrika çalışanlarında büyük bir paniğe neden oldu.

FABRİKA YETKİLİLERİ AÇIKLAMA YAPTI…

“İŞÇİNİN FABRİKA İLE HİÇ BİR TEMASI YOK… İZİNDEYKEN HASTALANDI…

Konu ile ilgili Öncü Haber Merkezi’nin ulaştığı fabrika yetkilileri ise, işçinin 15 günlük izindeyken hastalığı kaptığı ve fabrika ile hiçbir temasının olmadığı belirtildi. Fabrikada koronavirüs nedeniyle tedbirlerin en üst seviye çıkartıldığını söyleyen yetkililer, “Fabrikamızın üretim bandı başta olmak üzere tüm birimleri her gün ilaçla dezenfekte ediliyor. Fabrikaya giriş ve çıkışlarda işçilerimizin ateşleri ölçülerek içeriye alınıyor. Yine fabrikaya giriş yapan tüm araçlar dezenfekte edilerek içeri alınıyor. Bunun dışında ne kargo ne de misafir girişine izin verilmiyor.” dedi.

Yorumlar (8)
Musafir 1 yıl önce
İşçi izinde değil diyen kansız şimdi konuşsun aradan 2 hafta geçti Allaha şükür hala başka vaka çıkmadı. Bu fabrikada çalışan hainlerin yarısı gitti azı kaldı fakat sonları yakındır
Tarafsız 1 yıl önce
Ne yani Divapandan başka yerde vaka yok mu? Neden sadece Divapan? 1 ay oldu Standart ve teknorotta çıkalı niye haber yapmadınız? Hani tarafsız habercilik...
Adnan çaylı 1 yıl önce
Divapanda çalışiyorum sizin anlattığınız gibi bi panik yok çünkü bütün önlemler anlınmış vaziyette
Düzceli 1 yıl önce
Tabi tabi izinde felan değildi emin olun şimdi burdan ailelerimize yayılıcak
düzceli 1 yıl önce
fabrika çavuşlar mahallesinde değil tokuşlar mahallesinde lütfen dikkat edelim
Vatandaş 1 yıl önce
TEKNOROT FABRIKASINDADA VAR NEDEN HABER YAPMIYONUZ ONCU???
Emekçi 1 yıl önce
Bu fabrikalar çalıştığı sürece bu virüs kişiden kişiye bulaşacaktır. En azından 1 ay fabrikaların üretimi durdurması gerekir bence. Bu işçiler yüreği ağzında çalışıyor..
Raşit 1 yıl önce
Dedikleri gibi izinliyken hastalandı eğer yapan söylüyorlarsa fabrika tamamen kapanır. Ben fabrikanın sahibi olsaydım tüm çalışanlara test yaptırıp konuşurdum. İzindeyken demesi hiç inandırıcı değil.
17°
kapalı