banner851

banner614

FELAKETLERE HAZIR OLMALIYIZ

12 Kasım Depreminin 13. Yılı anma programları nedeniyle Düzce’ye gelen Sayıştay Başkanı ve Gölyaka eski Kaymakamı Recai Akyel, geçmiş depremlerden ders alarak gelecek felaketlere hazır olmak gerektiğini söyledi ve “ 13 yılda Düzce’de çok şey değişti.” Dedi.

banner619
Gündem 12.11.2012, 16:29
239
FELAKETLERE HAZIR OLMALIYIZ

12 Kasım 1999 yılında yaşanan büyük felaket sırasında Gölyaka Kaymakamı olarak görev yapan Recai Akyel Düzce Depreminin yıldönümünde yine Düzcelileri yalnız bırakmadı. Halen Sayıştay Başkanlığı görevini yürüten Akyel, Düzce depreminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dilerken, bir daha böyle acılarla karşılaşılmaması dileğinde bulundu.

Akyel, “ 17 Ağustos ve 12 kasım bölgede büyük yıkıma neden olmuştu. O günler Düzce’de mahşer günleri gibiydi. Çok büyük yıkım olmuştu. Bunlardan ders alıp hazırlıklı olmak lazım. Böyle felaketlerde zararı en az şekilde atlatmak için neler yapılması gerektiğini konuşmak lazım. 13 yıldır Düzce ve Kaynaşlı’da çok şey değişti. İnsanlar azim ile depremin yaralarını sardı. Bundan sonra böyle felaketlerin yaşanmamasını diliyorum.” Dedi.

HABER:H.İŞCAN

banner844
Yorumlar (0)