banner851

banner614

FESTİVAL TOPRAK KONSERİYLE ŞENLENDİ

banner619

Bu yıl Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyelerince üçüncü kez düzenlenen “Düzce Otları Tyche Bereket Festivali” kapsamında yöresel etkinlikler eşliğinde sanatçı Deniz Toprak tarafından konser verildi.

banner846
Gündem 13.05.2017, 09:32 14.05.2017, 17:12
8825
banner844

Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyelerince üçüncü kez düzenlenen “Düzce Otları Tyche Bereket Festivali” gündüz Anıtpark Meydanında stantlarının açılışının yapılmasının ardından akşam sanatçı Deniz Toprak konseriyle ilk gününü tamamladı.

Düzce’de yetişen otların sergilendiği Anıtpark Meydanında Karadeniz Halk Oyunları ekibi tarafından horon gösterisi yapıldı. Karadenizli sanatçı Deniz Toprak tarafından verilen konserde, vatandaşlar horon oynayarak şarkılara eşlik etti.Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ulviye Dikmen, paha biçilemez bir çalışma sonucu, Düzce'nin bereketini göz önünde bulundurarak festival hazırlıkları yaptıklarını belirtti.

Konserin ardından Öncü Haber’e konuşan Toprak, Düzce’de olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, Düzce’nin sahip olduğu doğa güzelliklerinin korunması gerektiğini söyledi.Albüm ve proje çalışmalarından söz eden Toprak, Samandere Şelalesini çok görmek istediğini kaydederek Düzce’ye yeniden geleceğini belirtti.

Düzce Otları Tyche Bereket Festivali, çeşitli etkinliklerle 2 gün boyunca devam edecek.

Yorumlar (8)
Lilyum 4 yıl önce
Canım düzcem ilerlemekte sınır tanımıyor :)))))
YILMAZ 4 yıl önce
Bolumuzu kıskandıracak güzel bir etkinlik daha, gurur duyuyorum ot festivalinizle.
Chief 4 yıl önce
Düzcelinin parası'nı eşine dostuna yedireceksin lüks araba alacaksın arsa kapatacaksın ki yaranasın. Doğaymış sanatmış kültürel etkinlikmiş bunlar bize iki beden büyük.
Doğa cı arkadaş 4 yıl önce
Ülkemiz artık böyle festivaller olmadan yaşamaz oldu. İşin ekonomik boyutuna gelince insanların tütün gibi kenevir gibi otlara verdikleri paraları düşünürsek bu festival gibi 10 bin'lercesi yapılır boşver herkes takılsın kafasına göre....
Ayhan İŞÇİ 4 yıl önce
Böyle organizasyonlarda iletişim ve bilgilendirme çok zayıf daha geniş kitlelere ulaşması gerekirdi
Kerem 4 yıl önce
Boş işler bunlar halk zaten gıtmıyor ırak lı sureli insanlar cok para istıyorlar ....
Doğa 4 yıl önce
Ot festivali nedir arkadaş,ticari ya da pazarı olan bir şey için festival tanıtım ve sergiler yapılır. Düzceli yöneticileri anlamıyorum harcanan paralar milletin vergilerinden toplanıyor, böyle sorumsuzca harcayamazsınız.Ama kimin umrunda.
bakmakla görmek 4 yıl önce
sadece ot değil sergilenen! ticari değeri olan el sanatlarından yöresel mutfağa kadar şifalı bitkiden baharatlara kadar her şey var boş yorum yapanlar gidip gezsin görsün düzce her anlamda zengin ama siz kıymet bilmiyorsunuz