banner851

banner614

Festival üç gün sürecek !

13. Parlayan Kent Akçakoca Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali yarın başlıyor. Saat 11.00’de start alacak olan etkinlikler üç gün sürecek.

banner619
Gündem 23.07.2009, 10:32
197
Festival üç gün sürecek !

Düzce’nin denize açılan tek penceresi olan Akçakoca ilçesinde 3 yıl aradan sonra tekrar festival coşkusu yaşanacak. 13. Parlayan Kent Akçakoca Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali yarın saat 11.00’de Hikmet Çetinkaya resim sergisi ile start alacak.
Çeşitli etkinliklerle gün boyu devam edecek olan festival coşkusu , gece oe Murat Boz konseri ile doruğa ulaşacak.

Birçok il ve belediyenin de gösteri ekipleri ile katılacağı festivalde ayrıca Romanya, Bulgaristan ve Ukrayna'dan da halk dansları topluluğu gösteriler sunacak. 3 gün sürecek olan festivale ünlü sanatçılar Funda Arar, Edip Akbayram, Volkan Konak, Murat Boz'un yanı sıra Amerikalı caz sanatçısı Larry O'Neill da katılacak.

Festival boyunca Düzce Polisi Akçakoca’da yoğun güvenlik önlemleri alacak. Etkinliklerin olduğu her bölgede belediyenin görevli ekipleri bulundurulacak. Halkın huzur içinde bir festival geçirmesi için gerekli tüm tedbirler alınacak. Festival süresince yoğun bir ilgi beklendiği için vatandaşların özellikle şehir merkezine araçları ile gelmemeleri de istendi.

Yorumlar (0)