banner851

banner614

'FETÖ'CÜ VAR MI?' TARTIŞMASI!

Darbe girişiminin üzerinden yaklaşık 1.5 yıl geçtikten sonra 'Özel İdare'de FETÖ'cü var mı?' bilgilendirmesi isteyen üyelere valilikten soğuk duş! AK Partili 6 İGM üyesinden gelen soru önergesi, Vali Zülkif Dağlı tarafından 'Özel İdare'nin işleri ile ilgili değil' gerekçesi ile kabul edilmeyince önergede imzası bulunan Üye Cahit Aydın, meclis toplantısında duruma tepki gösterdi.

banner619
Gündem 05.12.2017, 11:30 06.12.2017, 15:49
5161

İGM'den gelen 'Özel İdare'de FETÖ ile bağlantısı olan personal var mı?' soru önergesi Valilik'ten geri döndü.

9 Kasım 2017 tarihinde İl Genel Meclisi üyeleri Cahit Aydın, Fatih Turan, Çiğdem Günal, Mümtaz Faik Genç, Necmi Tok ve Mustafa Şen imzasıyla Valilik makamına sunulan soru önergesinde “İl Özel İdaresi’nde FETÖ/PDY bağlantısı olan personelin olup olmadığı, var ise yapılan iş ve işlemler ile aktif soruşturma yapılıp yapılmadığı" konusunda bilgi istendi. Ancak önergenin Düzce Valisi Zülkif Dağlı tarafından uygun görülmediği meclisin Aralık ayı toplantısında İGM Üyesi Cahit Aydın'ın duruma tepki göstermesi ile ortaya çıktı.

Vali'den meclise cevap

Vali Dağlı, meclise gönderdiği red kararına ilişkin açıklamada, AK Partili 6 üyeden gelen soru önergesinin OH AL kapsamında olduğunu anımsatarak, "5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 18. maddesinde belirtildiği gibi özet idaresi işleriyle ilgili olmadığından cevaplandırılması Valiliğimce uygun görülmemiştir." ifadesini kullandı.

"Soru önergesinin soruşturulması doğru değil"

Aralık ayı toplantılarında Vali'den gelen red kararını eleştiren önergede imzası bulunan AK Partili İGM Üyesi Cahit Aydın, sert bir üslupta şöyle konuştu: "İl Genel Meclisi’nin görevleri dışındadır deyip de böyle bir soru önergesinin soruşturulması doğru değil. Bizim Cumhurbaşkanımız bu FETÖ ile alakalı mücadelede kim ne biliyorsa, kim nerede ne görüyorsa bunlara müdahil olacaktır. Biz köylere gidiyoruz, köylerde muhtarlar soruyorlar. Bu son zamanlarda adliyelerde serbest bırakılan FETÖ’cüler, ByLock’cular var. Bunların neden bırakıldığını, niye bırakıldığını, köylerde tedirginlik olduğunu biz burada bildirmek zorundayız. Bizim idaremizde FETÖ ile alakalı soruşturma geçiren devlet memuru varsa bunlar zaten devlet memuru değildir. Bunun araştırılmasını istirham ediyoruz.”

"Özel düşündüğünüz bir şey varsa "Şu şahıs" diyin"

Aydın'ın konuşması sonrası bir açıklamada bulunan İGM Başkanı Dursun Çakır ise bununla ilgili bilgi almak isteyen meclis üyelerinin OHAL bürosuna müracaat edebileceğine işaret ederek, şunları söyledi: "Sen bilgi aldıktan sonra meclisi de bilgilendirebilirsin. Burada zaten belirtmiş. Biz zaten meclis olarak soru önergesini verdik. Yazıda kişisel olarak bunu gidip OHAL’de bunu oradan alabileceğini ifade ettiler. Bununla ilgili özel düşündüğünüz bir şey varsa meclis olarak "Şu şahıs" diyebiliriz. Onda bir sıkıntı yok. Sonuçta oradaki valilikte bizim hükümetimizde olan insanlar değil mi. Yazının cevabını verenler de onlar zaten."

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (26)
bu şahsı derhal alın 4 yıl önce
yeter yaaa bu adam bu partiye zarar veriyor bu adamı bu teşkilatlardan alın bizimde midemiz bulandı bu zattan
Düzceli.. 4 yıl önce
Feto cu mu arıyorsunuz..TBMM si kürsüsünden övenleri hatırlayın, tabi 21 günde unutanlardan değilseniz..Ulan kim bu feto diyenlere saldıranlarda, ulan kim bu rıza diyenleri vatan haini ilan edenler aynı kişiler, ne kadar ilginç..
Bir bilen 4 yıl önce
Soru önergesi ile uğraşacağına onlar için de gizli tanıklık yapsaydın ya:))Daha kısa yoldan hallederdin ne de olsa...
çamköylü 4 yıl önce
cahit aydın'ın üzerine bu kadar yıklenilmesini anlayamıyorum. bu adam zorlandı sahip olmuş bu yetki ve imkanlara..çalışmış çabalamış ve diğerleri gibi hakederek bu duruma gelmiş..nedir bu kin ve nefretiniz.sevmeyeyin ama karalamayın.
helal olsun vali bey 4 yıl önce
bir buçuk senedir aklınız nerdeydi meclis üyeleri siz kimin fetocu olduğunu iyi bilirsiniz.. istediğiniz olmayınca çamur at izi kalsın iş yapın iş.. bu vali size papuç bırakacak biri deyil anlaşılan
helal olsun vali bey 4 yıl önce
misafir arkadaşın dediği gibi yanılmıyorsam at oynatma işi bitti... meclis üyelerinin kendi mahalli bölgelerine yaptırdığı ama hiç bitmediği istekleri il özel idaresindeki şahısları nasıl bezdirdiyse artık adamları fetocu yapıcaklar az daha
......................... 4 yıl önce
iki cümleyi yanyana getiremeyenler nerelere geliyor bu ülkede vay anam vay
Günaydın 4 yıl önce
Bu arkadaşın aklı yeni mi başına gelmiş yoksa başka şeylerin mi peşinde kokusu çıkar yakında
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın