banner851

banner614

“FETÖ”CÜDEN GERİ ALINACAK!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yaklaşık 5 bin koruyucu aileyi ‘FETÖ’ ile ilgili mercek altına aldı. Bu amaçla 81 ile genelge gönderen bakanlık, ailelerin FETÖ/PDY Terör Örgütü ile bağlantısının olup olmadığının tespit edilmesi talimatı verdi. Bağı tespit edilenlerden çocuklar geri alınacak.

banner619
Gündem 27.11.2016, 17:55 29.11.2016, 10:41
7978
“FETÖ”CÜDEN GERİ ALINACAK!
Türkiye’de Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile mücadele amacıyla bir yandan soruşturma ve operasyonlar devam ederken diğer yandan kamu kurumlarında yapılan detaylı incelemelere yenileri ekleniyor. Bu doğrultuda son titiz incelemenin odağına koruyucu aileler alındı. Kamu kurumlarında FETÖ temizliğinin hız kesmeden sürdüğü şu günlerde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ülke genelindeki sayısı yaklaşık 5 bin olan koruyucu ailelerin FETÖ/PDY Terör Örgütü ile herhangi bir ilişiğinin olup olmadığının tespit edilmesi amacıyla harekete geçti. Bu amaçla, Bakan Fatma Betül Sayan Kaya imzasıyla, 81 il müdürlüğüne gönderilen genelgede şehirlerinde bulunan koruyucu ailelerin mercek altına alınması talimatı verildi. Yapılan inceleme ve araştırmalar sonucunda FETÖ/PDY Terör Örgütü ile herhangi bir bağı ya da hakkında adli işlem başlatıldığı tespit edilen koruyucu ailelerden, çocuklar geri alınacak.
Yorumlar (5)
Nevim 5 yıl önce
Çok güzel bi karar olmuş yorum yapan bazı kişiler Saçmalamayın çocuklar o ailelerde kalsında geleceğin teröristimi olsunlan başımıza
Mehmet 5 yıl önce
O çocukların psikolojisi ne olacak. Anne baba bir sıcak yuva bulmuşken.. Yetimhane daha mi iyi çocukları etkilenmeden sorunu çözün onlar bizim geleceğimiz..
Gidişat Kötü 5 yıl önce
Yapmayın Allah Aşkına.... Bi FETÖ dediniz tutturdunuz gidiyorsunuz. Herkesi perişan ettiniz. 40 günlük çocukları anasız babasız bıraktınız. bırakın kendisine sıcak yuva kurmuş, bi ailesi olmuş çocuklara dokunmayın bari . Bu FETÖ belasını başımıza saran kim zaten. Hiç mi vicdan kalmadı kimsede.
Yazık 5 yıl önce
O çocuklar poşet değil verdim aldım ve çocuklardan hayatlarına devam etmeleri istenecek. Hangi psikoloji ile devam edecekler yazık yazık
15TEMMUZ 5 yıl önce
Cok guzel isabetli bi kara olmus