banner851

banner614

FİDAN: HAZIRLIKLI OLMALIYIZ

banner619

17 Ağustos Marmara Depreminin yıldönümünde mesaj yayınlayan Vali Ali Fidan, depremin acısının hala taptaze olduğunu belirtti ve kayıpları en aza indirmek için depreme her zaman hazırlıklı olunması gerektiğini kaydetti. Vali Ali Fidan, Kentsel dönüşüme işaret ederek “ilimizdeki tüm bina stoğunun depreme dayanıklı hale getirilmesi hepimize düşen hayati bir görevdir.”dedi.

banner846
Gündem 16.08.2015, 11:18
2391
FİDAN: HAZIRLIKLI OLMALIYIZ
banner844
Marmara Bölgesinde binlerce  insanın ölümüne ve yaralanmasına  yol açan 17 Ağustos Doğu Marmara Depreminin 16. Yıldönümü. Ülkemizin yaşadığı en büyük felâketlerden biri olarak tarihteki yerini alan 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremlerinde Düzce genelinde toplam 980 vatandaş, hayatını kaybederken, 3 bin 836 vatandaş da yaralandı.  17 Ağustos Marmara Depreminin 16. Yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınlayan Vali Ali Fidan,  “Bu büyük felâkette kaybettiğimiz hemşerilerimizin acısı hâlâ sinelerimizde taptazedir.” dedi.

 Fidan, “Yaşadığımız bu depremler bir gerçeği ortaya çıkarmıştır. Ülkemiz ve özellikle bölgemiz deprem riski altındadır ve biz bu gerçeği gözardı etmeden şehirleşmek, yapılaşmak ve yaşamak zorundayız. Depremler her zaman olacaktır. Önemli olan bu depremlerde kayıplarımızı en aza indirmek için depremlere hazırlıklı olmalı ve içinde yaşadığımız binalarımızı buna göre yapılandırmalıyız. Devletimiz tarafından desteklenen kentsel dönüşüm uygulaması da bunun için önemli bir fırsat oluşturmaktadır. Kurumlarımızın ve sivil toplumun gayretleriyle insanlarımızın bilinçlendirilmesi ve ilimizdeki tüm bina stoğunun depreme dayanıklı hale getirilmesi hepimize düşen hayati bir görevdir. 17 Ağustos Depreminin yıldönümünde güzel ilimizin ve tüm ülkemizin bir daha böyle afetlerle karşılaşmamasını temenni ederken, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor ve  yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı. 
Yorumlar (1)
bilocan 6 yıl önce
kentsel dönüşüm aziziyede denendi olmadı. maalesef eskiye rağbet daha fazla
25°
parçalı az bulutlu