banner851

banner614

FİLİSTİN'DE YAPILAN KATLİAMI KINADI

banner619

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, ABD’nin Kudüs’te İsrail Büyükelçiliği açması kararı sonrası sokağa dökülen Filistin halkına yapılan katliama yaptığı yazılı basın açıklaması ile tepki gösterdi. ABD’nin savaş kışkırtıcılığı yaptığı kaydeden Sönmez, “ABD, Türkiye’yi İran’ın, Suriye’nin ve Irak’ın yanından koparmaya çalışmaktadır. Türkiye çok sağlam durmalıdır” dedi.

banner846
Gündem 15.05.2018, 10:31 15.05.2018, 18:51
449
banner844

ABD'nin Kudüs'te İsrail Büyükelçiliği açması kararı sonrası Filistin halkı sokağa döküldü. Gerçekleşen protestolarda İsrail askerleri gerçek mermiler ile katliam yaptı, 59 Filistinli yaşamını yitirdi, 2 bini aşkın Filistinli ise yaralandı.

“Bu insanlık dışı katliamı şiddetle kınıyoruz”
Yaşanan tüm bu olaylara ise Vatan Partisi İl Başkanı Fethi sönmez sessiz kalmadı. Yaptığı yazılı basın açıklaması ile “Vatan Partisi olarak, bütün yüreğimizle Filistin halkının yanındayız” diyen Sönmez, şu ifadelere yer verdi:

“ABD büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyarak savaş kışkırtıcılığı yapmaktadır. Hedefte başta Filistin olmak üzere Türkiye, İran, Suriye, Irak vardır. ABD ve İsrail Doğu Akdeniz’de de bize karşı askeri tertibatlar yaparak tehdit etmektedir. Türkiye’yi İran’ın, Suriye’nin ve Irak’ın yanından koparmaya çalışmaktadır.   Türkiye çok sağlam durmalı, başta İran olmak üzere bölge ülkeleriyle işbirliği ve dayanışmayı kuvvetlendirmelidir. Bölgede ABD kaynaklı bir savaş tehlikesi vardır. Bunu önlemenin yolu bölge ülkeleriyle güvenilir ilişkiler geliştiren ve süreci doğru tespitlerle okuyan Vatan Partisi’nin iktidar olmasıdır. Savaşı Vatan Partisi önler. Filistin Halkına karşı yapılan bu insanlık dışı katliamı şiddetle kınıyoruz.”

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (4)
Hasan Tahsin 3 yıl önce
Bugün Batı Asya devletleri ABD ve İsrail siyonizmine karşı birlik olmalı.Halen daha Cumhurbaşkanı İngiltere de Esad düşmanlığı yapıyor.Esad katil diyor görüşmüyor.ABD ve İsrail devletleri başkanlarıyla görüşüyor.Bu ne biçim akıl.Gerçek katilleri görme,vatanını savunan komşuna düşman ol.Allah akıl versin.
Vanmünüt dememişmiydik. 3 yıl önce
Hani biz bunlara Vanmünüt deyip akıllarını başlarından almıştık. Hani tir, tir titretmiştik. Bunlara ambargo uygulasak, tarım ürünlerimizi göndermesek, aç bıraksak belki akıllanırlarmı?
Süleyman beye; 3 yıl önce
İsrail ile yapılan anlaşmalar iptal edilsin önergesi Akp tarafından reddedildi. İsrail ülkemizden alacağı birkaç üründen vazgeçti. Birileri sorgular diye üstte ironili oldu.
SÜLEYMAN METE 3 yıl önce
DÜZCE OVASINDA KULLANILAN TOHUMLARIN % 80'İ İSRAİL MENŞELİ...
AKRABA-YANDAŞ TAKIMININ TÜM ALIŞVERİŞİ İSRAİL İLE...
GİT SIKIYSA FİLİSTİN TARAFINA BÜYÜKELÇİNİ KOY...
19°
kapalı