banner851

banner614

FINDIKLAR YERLERE SERİLDİ

Düzce’deki fındık üreticileri fındık hasadıyla birlikte fındıklarını toplamaya başladı ve tarlalardaki fındıklar bitti. Şimdi ise gözler fiyat konusunda yapılması beklenen açıklamada.

banner619
Gündem 11.08.2018, 18:03 11.08.2018, 18:19
2313

Üreticilerin bir yıl boyunca uğraş vermesinin ardından fındıkta hasat dönemi başlamıştı. Karadeniz bölgesinin önemli kaynaklarından fındık toplama çalışmaları Düzce’de neredeyse tamamlandı. Çok az bölgede toplama çalışmaları devam ediyor.

Fındıklar toplandıktan sonra kuruması ve kabuklarının ayrılması için boş alanlara serildi. Üreticiler, topladıkları fındıkları büyük bir özveriyle evlerinin bahçesine ya da evlerine yakın alanlarda bulunan boş yerlere seriyor.

Fındık hasadı bitti, fındıklar yerlere serildi. Şimdi bütün gözler fındık fiyatının yapılacağı zamana çevrildi. Bu zamana kadar ne zaman açıklama yapılacağı konusunda kesin bir gün verilmezken açıklamalar yakın zaman içinde yapılacağı yönünde.

Diğer taraftan fındık üreticileri bu yıl olsun yüzlerini güldürecek bir fiyat açıklanmasını beklerken etrafta fiyat konusunda değişik söylentiler dönüyor. Üreticinin beklediği fiyat miktarı ise 14 TL ile 20 TL arasında değişiyor.

Haber: M. AYDIN

Yorumlar (14)
misafir 3 yıl önce
düzceliler kolay parayı çok sevdikleri için fındığı devlet 50 liraya da alsa öbür yıl 55 olsun diye ağlayacanız için acımıyorum. orduda sel oldu 50 ton fındık denize aktı diye sevinen insanlar var düzcede
Muhammed 3 yıl önce
Geçen sene 3 dolar idi bu senede 3 dolar olsun başka birşey istemiyoruz
Serdar gürler 3 yıl önce
Fındık değil fiyatı yerlerde euro 7.50 dolar 6.50 reis allah başımızdan senieksik etmesin sayende gül gibi geçinip gidiyoruz .nefes alma şansımız bile kalmadı kıskananlar çatlasın hep dış güçler yinemi kandırıldık.
Zeki 3 yıl önce
Ülkenin beka sorunu var fındık üreticisi fedakarlık yapsın 5 tl yeter
Yusuf 3 yıl önce
Ali cengiz oyunları başlar yakında..
Feti81 3 yıl önce
Beklenti 14-15 tl. Yani 2 dolar. Dolar 15 e çıksada milletin sorunu değil. Kafa bu sanki. Bu ürün acaba kaç dolara satılıyor?
Duzceli 3 yıl önce
12,5 malesef arkadaslar....
Yaşar 3 yıl önce
Verin mehteriii verin fiyat 11 tl
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın