banner851

banner614

Fındıkta Rekolte Tahminleri

banner619

Ulusal Fındık Konseyi Başkanı Nurettin Karslıoğlu son dönemde fındıkta rekolte tahminleri konsunda pek çok kurum ve kuruluşlarca açıklamalar yapıldığını konsey olarak rekolte belirleme çalışmalarının devam etitğini belirti.

banner846
Gündem 08.03.2010, 20:35
202
Fındıkta Rekolte Tahminleri
banner844

Son dönemlerde 2010 fındık rekoltesi konsunda yapılan açıklamalar üzerine Ulusal Fındık Konseyi Başkanı Nurettin Karslıoğlu basın toplantısı düzenleyerek konseyin yaptığı çalışmalar hakknda açıklamalarda bulundu.
Öncelikle rekolte tahminleri iki dönemde yapılır diyen Karslıoğlu "birincisi Ocak ve Şubat aylarında kanarfil sayımıyla gerçekleşir. Biz Ulusal Fındık Konseyi olarak araştırma ve danışma kurulunun başkanlığında oluşturlan dört kişilik uzman heyete bu çalışmayı paytırmış durumdayız. Resmi olarak alınan kararı daha sonra açıklama kararı aldık. Ancak 2009 yılına göre daha yüksek bir verim olduğunu söyleyebiliriz" dedi. İkinci çalışma dönemi yani çotanak döneminden sonra tahminlerin açıklanacağını belirten Karslıoğlu daha önce yapılacak tahmini açıklamaların üreticiden nihayi tüketiciye kadar olumsuz etkilerinin olabileceği düşüncesiyle hareket ederek çotanak sayımlarından sonra rakamsal tahminlerin açıklanmasının daha doğru olacağı düşüncesideyiz dedi.

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu