banner851

banner614

FIRINCILAR ODASI TALEBİNİ İLETTİ

İstanbul’da ekmeğe yüzde 15 zam geldi. Düzce’de de özellikle un fiyatlarının artması nedeniyle ekmeğe zam yapılması bekleniyor. Konuyla ilgili görüşünü aldığımız Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz da un fiyatlarının artması nedeniyle böyle bir taleplerinin olduğu söyledi.

banner619
Gündem 27.07.2018, 15:23 28.07.2018, 16:30
1220

Dün itibariyle İstanbul’da ekmek fiyatlarına yüzde 15 zam geldi. Gündemde geniş yer tutan ekmeğe zam yapılması konusu Düzcelileri de merakta bıraktı. Öncü Haber Merkezi olarak Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz’dan bu konuyla ilgili bilgi aldık.
Telefonla görüştüğümüz Korkmaz, ekmeğe zam yapılması için kendilerinin de gerekli çalışmaları başlattıklarını ve fırıncıların bu konuda önemli sıkıntılardan geçtiğini ifade etti.

“Fırıncılar gerçekten çok zor günlerden geçiyor”
Korkmaz,  “Ekmeğe zam yapılması tüm ülkede olduğu gibi Düzce’de de söz konusudur. Özellikle un fiyatlarının artması, fırıncıları derinden etkiliyor. Biz de dilekçe hazırlayarak yaşanan sorunu oda genel merkezine gönderdik. Şimdilik zam söz konusu değil ama yakın zamanda zam gelmesini bekliyoruz. Fırıncılar gerçekten çok zor günlerden geçiyor” ifadelerinde bulundu.


Haber: M.AYDIN

Yorumlar (28)
Vadantas 3 yıl önce
Fırıncılar sanki hekimoğlu ün kullanıyor hekimoğlu 110 tl fakat fırınların kullandığı un 80-85 tl ( 50 kg ekmeğin pişirme dair maliyeti 100-110 tl olur) kendileri 50kg ekmeği de 300tl satıyor düzcede ekmek 1.50 istanbulda halk ekmek 1 tl
İsyan 3 yıl önce
Kendi ekmeğimi kendim yapıyorum. Ne öncesi ne sonrası israfım olmadı hiç. 25 kg un 55 tk alıyorum 2 aya yakın gidiyor. Ailem 4 kişilik
BS 3 yıl önce
Belediye başkanı heryere para buluyor ihalelerden paralar geliyor ankara gibi istanbul gibi aç bakım belediyeye ait bir fırın ver ekmeği geliş fiyatına vur rekabetin gözüne bak bakalım ekmek kaç para fakirin parasında gözünüz hala doyun ytr
israf haramdır 3 yıl önce
ben fiyatına değilde yapılan israfa çok üzülüyorum. arttı deseler auuvvvv, oysaki binlerce yon hergün çöpe gidiyor. 10 lira olsunki yiyeceği kadar alsın herkes dicem ama bukezde yokluk içinde olana üzülüyorum. israfı önlememiz lazım önce
abuzer 3 yıl önce
zaten düzcede ekmeği bize 1.5 veya 2 yıldır 1.5 tl ye yediriyorsunuz. istanbulda zam gelse dahi ekmek 1.5 tl olacak.Düzcede herhalde fırıncılar derneği garibanın ekmeğini 2 tl yapacak fırsattan istifade. düzcedeki bu fırsatçılığı aklım almıyor almıyor.
Exile 3 yıl önce
İstanbul'da ekmeğe zam mı gelmiş. Ne zaman gelmiş? Bırakın arkadaşım başka yerlerden kendinize pay çıkarmayı, yapabiliyorsan yap zammını.
INSAF 3 yıl önce
Çalıştığımız maaşı direk size verelim ekmek yemekle hayatımız geçsin fırıncılar insaf Allahtan korkun
Bayram 3 yıl önce
Yapsinlarda gorelim bakanlik gerekeni soyledi ruyada gorecekler artik zami
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın