banner614

FIRSATÇILARA GEÇİT YOK

banner619

Türkiye’ye de sıçrayan koronavirüs kabusunun ardından birçok alanda fırsatçıların devreye girmesine göz açtırmayan devlet ve meslek odaları, ihbarları titizlikle değerlendiriyor. Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin haksız fiyat artışı yaptığı tespit edilen üyelere göz yummayacakları yönünde bir açıklama yaptı.

banner846
Gündem 14.03.2020, 10:35 14.03.2020, 10:38
2155
FIRSATÇILARA GEÇİT YOK
banner844

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, son günlerdeki spekülasyonlar ve bazı firmaların hijyen malzemelerinde fahiş fiyat uyguladığı söylentileri üzerine TOBB tarafından gerçekleştirilen açıklama hakkında bilgi verdi.

Şahin açıklamasında; “Ortaya çıkan yeni tip Koronavirüs ( Covid-19 ) isimli hastalık sonrasında, bazı işletmelerin söz konusu durumdan istifade ederek ticari ürünlerde haksız fiyat artışı gerçekleştirdiği hakkında birliğimize şikayetler ulaşmaktadır. Bu çerçevede, çalışma alanımızda tespit edilen bu tür işletmelerin, odamız disiplin kuruluna sevk edileceği ve haklarında " Oda ve Borsa Üyelerine Verilecek Disiplin ve Para Cezaları İle Disiplin Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu Hakkında Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde gerekli işlemlerin başlatılacağı hususu bilgilerinize rica olunur.” ifadelerini kullandı.

TSO Başkanı Tuncay Şahin, fırsatçılık yapan herhangi bir üyeye, özellikle bu hassas dönemde göz yummayacaklarını ve oda olarak alınabilecek en sert tedbirleri alacaklarını da sözlerine ekledi.

Yorumlar (4)
düzceli 1 yıl önce
ekol toptan markete gidin 10 liralık kolonyayı 45 tl ye satıyorlar.konuşmayla olmuyor,
aitor 1 yıl önce
düzce de 4 şubesi olan büyük markette geçen hafta aldığım 900ml lik selin kolonyasının fiyatı 17tl den %64 artış ile dün2 7.9 tl ye çıkmış. böyle mi oluyor?
CAN.D 1 yıl önce
COK GÜLDÜM FIYATLAR ALMIS BASINI GITMIS HALA NE DIYO YA
düzceli 1 yıl önce
servet tütün kolonyası 165 ml lik kolonya 20,tl den verdi gidin hesabını sorun o zaman
18°
az bulutlu