banner851

banner955

FIRTINA FENA VURDU

Düzce’de fırtına etkili olmaya devam ediyor. Eğitime 1 gün ara verilen kentte bazı binaların çatıları uçtu, ağaçlar devrildi, elektrik telleri koptu.

Gündem 30.11.2021, 12:49 30.11.2021, 15:23
4883

Düzce’de meteoroloji yetkililerinin günler öncesinden yaptığı uyarının ardından dün sabah saatlerinde başlayan ve öğleden sonra çatıları uçurup ağaçları yerinden sökecek kadar kuvvetlenen fırtına, gece boyunca hızını azaltarak devam etti. Fırtınanın yanı sıra kentin birçok bölgesinde yağış da etkili oldu.

Çarşı merkezi ve Akçakoca’da fırtına bazı binaların çatılarını uçurdu, ağaçları devirdi. Çatılardan uçan tenteler araçlara zarar verdi. Düzce Şehir Mezarlığı’nda kökünden sökülen ağaçlar devrildikleri mezarları tahrip etti.

Kentte devam eden hava muhalefeti günlük yaşamı olumsuz etkiledi. İl genelinde etkili olan lodos nedeniyle oluşabilecek karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyaran İl Sağlık Müdürlüğü, baca çekişlerinin kontrol edilmesini istedi. İtfaiye başta olmak üzere tüm ekipler, fırtına ile mücadele için sahada yoğun mesai harcıyor.

Fırtına akşam saatlerinde etkisini kaybedecek

Öte yandan meteoroloji müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede etkili olan fırtına bugün saat 18.00 sıralarında etkisini kaybedecek.

Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın batı ve güneybatı yönlerden saatte 60-90 kilometre, yüksek kesimlerde yer yer saatte 100 kilometre hızda esmesi bekleniyor.

banner844
Yorumlar (1)
Kontrolsüzlük 13 ay önce
Bu kadar esen bir rüzgarda bu hale geldik afet elbette Allahtan geliyor ancak bir yol tabelası gördüm devrilmiş ve toprağın içindeki kısmı inanın bir karış ya var ya yok e bı kadar ucuz ve kontrolsüz iş olursa olacağı bu
Yeni Sayımız