banner614

FİYATLAR DA DEĞİŞİKLİK OLUR MU?

banner619

Akçakoca'da kar yağışı ile birlikte soğuyan hava, balıkçıkları umutlandırdı. Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, "İyi bir avcılık olacağını düşünüyoruz. Balıklar daha iri ve lezzetli olacaktır." dedi. Karakaş ayrıca 3-5 gün sürekli avcılık olduğunda fiyatların 5-10 lira arasında düşebileceğini müjdeledi.

banner846
Gündem 10.02.2020, 17:24
1519
FİYATLAR DA DEĞİŞİKLİK OLUR MU?
banner844
Batı Karadeniz'in en önemli limanlarından birine sahip Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, 2 gündür etkili olan kar yağışı sonrası balıkçılar umutlu bir şekilde denize açıldı.Kar yağışı sonrası denizin soğumasıyla balıkların bir araya toplanmasını fırsat bilen balıkçılar, ava çıktı.Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, yaptığı açıklamada, "Kar yağışı ve fırtına, birkaç gün avcılığın yapılamamasına neden oldu. Deniz birkaç gün dinlendi. Kar yağışı denizin daha da soğumasına neden oldu. Soğuk nedeniyle balıklar bir araya toplanıyor." dedi.
Birkaç gün dinlenen balıkçıların, bugün denize açılmaya başladıklarını aktaran Karakaş, "İyi bir avcılık olacağını düşünüyoruz. Bugün tekneler gelmeye başlar. Balıklar daha iri ve lezzetli olacaktır." diye konuştu.
Karakaş, 1-2 gün fiyatlarda değişiklik olacağını düşünmediklerini belirterek, "Şu anda yok denecek kadar az balık var. Üst üste avcılık olmadığı için fiyatların düşeceğine inanmıyorum. Ancak 3-5 gün sürekli avcılık olduğunda fiyatlar 5-10 lira düşebilir." ifadelerini kullandı.
Yorumlar (2)
Açgözlülük 1 yıl önce
Esnaf ta şükür yok bu fiyatların yarısına çevre illerden alabiliyoruz
Kazım Karabekir 1 yıl önce
Artık halk olarak fiyatlara alıştık.Balıkçılardan tek istediğimiz taze balık satmaları buzhane veya bayat balık satmasınlar birde küçük balık.Fiyat 20 olsun yine alınır
18°
hafif yağmur