banner851

banner614

FLAŞ ATAMA!

Başbakanlıkta flaş atama! Dün gece üçlü kararnameyle görevinden alınan Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, aynı gün içinde Başbakanlık Başmüşaviri olarak atanırken, Bayar’ın yerine Düzceli Müsteşar Yardımcısı Faruk Özlü vekaleten getirildi.

banner619
Gündem 28.03.2014, 19:53
309
FLAŞ ATAMA!

Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, Başbakanlık Başmüşaviri olarak atandı. Bayar'ın yerine ise yeni müsteşar atanana kadar Müsteşar Yardımcısı Düzceli Faruk Özlü vekalet edecek. Vekaleten atanan Özlü’nün asaleten ataması bekleniyor.


Bayar'ın görevden alındığı bu Sabah Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile açıklanmıştı. Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın internet sitesinde yapılan yazılı açıklamada, "Bayar'ın Başbakanlık Başmüşaviri olarak atanması uygun görülmüştür" denildi. Açıklamada, Savunma Sanayii Müsteşarlığına Müsteşar Yardımcısı Faruk Özlü'nün vekâlet edeceği belirtildi. Savunma Sanayi Müsteşarlığı halen Çinli CPMIEC ile uzun menzilli hava ve füze savunma sistemi projesi için görüşmeler sürdürüyor.


Bayar ve Özlü, mayıs ayında SAVUNMA sanayinin öncü kuruluşları ve sektör temsilcileri bir araya gelerek, kentte savunma sanayinin gelişmesi için fikir alışverişinde bulunmak için Düzce’ye gelmişti.

 

 

Haber;S.Kaşkır

Yorumlar (0)