banner851

banner614

FLAŞ GELİŞME!

banner619

28 Eylül'de Can Otomotiv'in aylık 200 bin TL artı KDV ile kazandığı İnönü Parkı ihalesi yeni Belediye Başkanı Dursun Ay tarafından ileri bir tarihte yapılmak üzere iptal edildi. Başkan Ay, iptal gerekçesi olarak Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ihaleyi incelemeye almasını gösterirken, şimdi yeniden yapılacak ihalenin tarihi için belediyeden açıklama bekleniyor.

banner846
Gündem 11.10.2017, 18:12 13.10.2017, 09:44
5405
banner844

İnönü Parkı ihalesinde flaş gelişme... Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, 28 Eylül'de belediye meclis salonunda yapılan ve mevcut müstecir Cahit Aydın'ın itirazlarına karşılık gerçekleşen İnönü Parkı ihalesini iptal etti.

Can Otomotiv aylık 200 bin TL artı KDV ile kazanmıştı

Can Otomotiv'in aylık 200 bin TL artı KDV ile kazandığı İnönü Parkı ihalesi yeni Belediye Başkanı Dursun Ay tarafından ileri bir tarihte yapılmak üzere iptal edildi. 15 gün içerisinde belediye başkanı tarafından tasdik ya da iptal edilmesi gereken ihale komisyonu kararı için Başkan Ay dün imzayı iptal yönünde attı.

"Başsavcılık tarafından ihalenin incelemeye alınması nedeni ile..."

İptal gerekçesi olarak ise ihale dosyasına şu notu düştü: "Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ihalenin incelemeye alınması nedeni ile ileri bir tarihte yeniden ihale yapılmak kaydıyla iptali uygun olur."

Yeni ihale için gözler belediyede

Eski Başkan Mehmet Keleş ile park işletmeciliği konusunda zaman zaman karşı karşıya gelen Cahit Aydın ile diğer taliplilerin tekrar katılması beklenen yeni ihalenin kısa süre içerisinde yapılması bekleniyor.

Kanun ne diyor?

Diğer taraftan Başkan Ay, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 31. maddesi uyarınca kendisine tanınan yetkiyle ihaleyi iptal etti. Bu maddeye göre; "İhale komisyonları tarafından alınan ihale kararları, ita amirlerince karar tarihinden itibaren en geç 15 işgünü içinde onaylanır veya iptal edilir. İta amirince karar iptal edilirse ihale hükümsüz sayılır."

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (80)
Hasan 4 yıl önce
İhale Cahit e verilmek için iptal edildi.Sakarya çark caddesi,İstiklal caddesi çok yakınımızda hendekte kapanan cadde harika görünüyor.Acaba orda esnaf mağdur değilmi.Gelişmeye açık bütün projelere dar bakanlar rahatsız.BirdedükkanıH.kes
Can . D 4 yıl önce
SU YAZILARI OKUDUKDAN SONRA NE YAZIM BEN SIZLERE HE BIR IFDIRA CAMUR ATMAYIN KONU BU DEYIL BASKANIN YAPDIGI ISI BEGENMEYEN BASKANI ELESDIRSIN IFDIRA EDMESIN YAPDIGININ YANLISMI DOGRUMU ONU YAZIN HAKARET YOK
İnfazcı 4 yıl önce
Eğer bizde düzceliysek bu olay düzelmeden ne o parka gireriz ve wc sini kullanırız. Ne de bu ak partiye oyumuzu veririz. Gerçi bölgede gidecek başka wc yok. Ama sandıkla hesabını sormak bize düşer. Ben tüm Düzcelileri o parka gitmemeye davet ediyorum. Gidip oturan olursada. Gerisini söylemeye gerek yok.
Şahin Oktay 4 yıl önce
Burayı Cahit Aydın isimli rantçıya vermeyin!! Kardeşimin kına gecesi için kaporasını aylar önceden ödeyip tuttuğumuz salonu kınaya 1 hafta kala başkasına vermek için mafyavari bir üslupla iptal etmeye kalkmıştı!!!
cebrail 4 yıl önce
sayın başkan gerçekten rahat mısın başını yastığa koyduğunda Allah'ın huzurunda durduğunda rahat mısın.yemeğini yerken çocuklarının ve ailenin yüzüne bakarken rahat mısın.insan bu kadar mı acele eder zayıf karakterini ortaya koymak için.
Vatandaş 4 yıl önce
Evet bu demek oluyorki yeni beled iye başkanıda sayın keskin ve cahit beyin söylediklerini harfiyen uygulayacak oatron belli oldu
düzceli 4 yıl önce
belediye işletsin yol kenarlarına stantlar yapılsın hediyelikler satan iş yerlerine kiralansın içersine 3 ,5 kafe yapılsın devamlı açık olan düzcenin feshanasi olsun.
8 bin lira 4 yıl önce
ayda 8 binlira kira ödeyen adam nasıl oluyoda 150 bin teklif veriyo ve kazanamıyo başkasına kaptırıncada acele keleş gidiyo kim bu cahit aydın yaa
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın