banner851

banner955

FORMULÜ ADD’DE KAHVALTISINDA VERDİ

Atatürkçü Düşünce Derneğinin Düzce Şubesince düzenlenen kahvaltı programına katılan CHP Eski Milletvekili ve Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Süheyl Batum, “Türkiye’de dengeler AK Parti, MHP ve CHP olarak dağılmamış. Türkiye’de yüzde 49’la örtüşen bir siyasi yapılanmaya gidersek başarı şansımız yüzde yüzdür. Bu Atatürkçü düşünceyle gerçekleştirilebilir” dedi.

Gündem 06.05.2017, 12:57 07.05.2017, 16:28
1195
FORMULÜ ADD’DE KAHVALTISINDA VERDİ

Atatürkçü Düşünce Derneğinin (ADD) Düzce Şubesi tarafından bir otelde düzenlenen kahvaltı programına CHP Eski Milletvekili ve Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Süheyl Batum onur konuğu olarak katıldı. Programda ADD Düzce Şube Başkanı Atay Yılmaz, CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, dernek ve siyasi parti üyeleri ile vatandaşlar yer aldı.

Atatürkçülükle gerçek anlamda demokratik, laik, sosyal hukukun üstünlüğüne dayalı bölünmemiş bir Türkiye Cumhuriyetini yaratma projesini tekrardan harekete geçirmeden hiçbir şey yapılamayacağını ifade eden Batum, bunun Atatürkçü Düşünce Derneği ile Düzce’den başlayarak bütün Türkiye’de oyları Atatürkçü bir fikir üzerinden oluşturacaklarını söyledi.
Referandum sonuçlara ilişkin sert eleştirilerde bulunan Batum, “Dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar, ahlaksız, eşit olmayan, devletin bütün varlığının bir tarafta olduğu bir teraziyle referandum yapılsa gelişmiş ülkeler orada yüzde 75 oranında sonuç çıkarırdı. Hala yüzde 49 oy çıktı. Çala çala yüzde 51’e çıkartabildiler” dedi.Batum, Türkiye’de siyasal sistem seçimlerde alınan oylara göre yansımadığını belirterek seçimlerde başarılı olunması için hayata geçirilmesi gereken formülü şu şekilde ifade etti:
“AK Parti, MHP ve BBP’nin son genel seçim sonuçlarında aldıkları oy oranlarına baktığımızda yüzde 62 oy almaları gerekiyordu. Nerede bu yüzde 62 oy? Demek ki gösterildiği gibi değil. Türkiye’de siyasal sistem seçimlerde alınan oylara göre yansımıyor. Demek ki buna tekabül etmeyen bir şey var. Türkiye’de dengeler AK Parti, MHP ve CHP olarak dağılmamış. Türkiye’de yüzde 49’la örtüşen bir siyasi yapılanmaya gidersek başarı şansımız yüzde yüzdür. Bu Atatürkçü düşünceyle gerçekleştirilebilir. Bunu referandumda gerçekleştirdiği gibi. Cumhuriyeti korumak için bir örgütlenme modeline girmek gerekir. “Gel bana destek ver, oy ver” demekle olmuyor. Kan grubu tutan yüzde 49’u yan yana getireceğiz”

Yorumlar (13)
Aa 6 yıl önce
Kapalıları hazmedemeyen bir anlayış olmamalı. Bilim ve özgürlük önemli.
Nokta 6 yıl önce
Eski vekil. Utanmasanız 15 yıldır CHP başarıya doymadı dersiniz. Bak bu çok komik.
Nokta 6 yıl önce
Yav he he. Senin formül ülkeyi yönetmeye yetmez. Azıcık ötede oynayın. Akıl fukaralığı yapmayın yeter.
Serdar gurler 6 yıl önce
Adam gibi adamsin sayin batum ama sizin kiymetinizi ancak vatan sevgisi ATATURK CUMHURIYETI VE ILKELERINE saygisi olanlar bilirler gerisine ne anlatsan bos kendi iclerine sindiremedikleri gibi birde terorist ilan ederler ama basaramayacaklar
mağdur 6 yıl önce
BU adama hakkımı helal etmiyorum..üniversitede ikna odaları kurup kaç tane kardeşimizin okumasını engellediler...bir ülkenin sorunu baş örtüsü olamaz..demokrasiden bahsedecek en son kişilersiniz..bize yapmadığınız kalmadı..unutmam.unutamam.
adamın teki 6 yıl önce
Serdar efendi! Başını kapatan kızların üniversite okuma hakkı seni niye rahatsız ediyor? Mini etekle, şortla giren kızları şimdiki iktidar engellese hoşuna gider mi? Bırakın bu kafayı diyecem ama yılmazmışsınız!
Serdar gurler 6 yıl önce
Unutma zaten belki beyninin bir tarafina faydasi olur farkli bir acidan bakabilirsin dunyaya ama isinize gelmez cunku ileriyi gormek medenice yasamak insanin icinde olmasi lazim bu yuzden modern dunyada sizin gibi dusunenlerin adapte olmasi cok zor
Serdar gurler 6 yıl önce
Sizin zaten siginabildiginiz tek sey magdurluk neden cunku hic bir zaman vatanperver olamadiginizdir hep biyatherzaman karsi ciktiniz DEMOKRATIK CAGDAS ATATURK ilkelerinehep yobazlarin yaninda oldunuz simdiki yasananlarda sizin eseriniz yilmadik!!
Yasin 6 yıl önce
Toplanın konuşun dağılın bir türlü doyamadınız yenilmeye
sağ duyu 6 yıl önce
Türkiye gerçeklerini ne zaman göreceksiniz acaba?Atatürkçü olarak kabul etmediğiniz insanlar bu ülkeyi sizden çok daha fazla seviyorlar ve her düşünceye de saygılılar.
Turgut 6 yıl önce
Ülkücüler oy vermedi ondan böyle oy dağılımı oldu.partileri evet dedi sadece
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın