banner851

banner614

FOTO KAPANA YAKALANDI…

banner619

Yaban hayatı gözlemlenmek için ülke genelinde bir çok ormana yerleştirilen foto kapanlar bu sefer sadece Antalya’da görülen Alageyik ile Türkiye’de koruma altına alınan Kızıl geyik görüntüledi.

banner846
Gündem 10.09.2020, 17:00
2184
FOTO KAPANA YAKALANDI…
banner844

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde yaban hayatı gözlemlemek için ormanlara hareket edildiği anda kayıt edilen foto kapanlar yerleştirdi.

Daha önce bir çok canlının görüntülerini kayıt altına alan foto kapanlar bu sefer Dünya’da sadece Antalya’da görülen Alageyik görüntüledi.

Görüntülerde foto kapanın tam karşısına geçen Alageyik’in nefes alış verişi görüntülendi. Bir başka görüntüde ise ülkemizde aşırı avlanma sonucunda sayıları düşen Kızıl Geyik görüntülere takıldı.

Türkiye’de koruma altına alınan kızıl geyik görüntüleri ise ormanda yaban hayat için hazırlanan sulama kanalından su içmesi ve otlanması görüldü. Ayrıca foto kapanlar kurt, ayı, karaca ve yaban domuzları da görüntüledi.

(İHA)

Yorumlar (3)
Duzceli 11 ay önce
Bolu halkındaki av merakı olmasa daha çok çoğalırlar
noname 11 ay önce
biz gözlerimizle gördük maşAllah çok güzel hayvanlar inşAllah başlarına bişey gelmez bunları vuranlar bu fotokapanları kuranlar ormancılar ticaretini bile yapıyorlar
Sua 11 ay önce
Av yasaklansın insan oğlu cezalandırılsın