banner851

banner955

FOTO KAPANA YAKALANDI…

Yaban hayatı gözlemlenmek için ülke genelinde bir çok ormana yerleştirilen foto kapanlar bu sefer sadece Antalya’da görülen Alageyik ile Türkiye’de koruma altına alınan Kızıl geyik görüntüledi.

Gündem 10.09.2020, 17:00
2212
FOTO KAPANA YAKALANDI…

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde yaban hayatı gözlemlemek için ormanlara hareket edildiği anda kayıt edilen foto kapanlar yerleştirdi.

Daha önce bir çok canlının görüntülerini kayıt altına alan foto kapanlar bu sefer Dünya’da sadece Antalya’da görülen Alageyik görüntüledi.

Görüntülerde foto kapanın tam karşısına geçen Alageyik’in nefes alış verişi görüntülendi. Bir başka görüntüde ise ülkemizde aşırı avlanma sonucunda sayıları düşen Kızıl Geyik görüntülere takıldı.

Türkiye’de koruma altına alınan kızıl geyik görüntüleri ise ormanda yaban hayat için hazırlanan sulama kanalından su içmesi ve otlanması görüldü. Ayrıca foto kapanlar kurt, ayı, karaca ve yaban domuzları da görüntüledi.

(İHA)

Yorumlar (3)
Duzceli 2 yıl önce
Bolu halkındaki av merakı olmasa daha çok çoğalırlar
noname 2 yıl önce
biz gözlerimizle gördük maşAllah çok güzel hayvanlar inşAllah başlarına bişey gelmez bunları vuranlar bu fotokapanları kuranlar ormancılar ticaretini bile yapıyorlar
Sua 2 yıl önce
Av yasaklansın insan oğlu cezalandırılsın
22
açık