banner851

banner955

GAZETECİLER FEDERASYONU YÖNETİCİSİNDEN KÜSTAHLIK!

Fikirlerini aktararak 1. Düzce İktisat ve Kalkınma Kongresi’ne katkı sunması için davet edilen isimlerden olan ve 2 gün boyunca Düzce’de en iyi şekilde ağırlanan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun’un Düzce’yi aşağılama küstahlığını kendinde hak gördü. Altun, “Düzce’nin il olduğu yerde, Gebze’nin hakkı büyükşehir belediyesidir.” ifadelerine Düzceliler, ‘Düzce’ye davet ettikleri adamlar Düzce’yi böyle aşağıladılar’ sözleriyle tepki gösterdi. Öte yandan Cumhurbaşkanlığına akreditasyonu bulunmayan cemiyetin Düzce temsilcisi Erol Tayhan’ın, Düzceli’nin sesi olmaya gayret eden yayın organları hakkında ikide bir bildiriler yayımlamayı alışkanlık haline getirirken kongre boyunca peşinden ayrılmadığı Altun’un küstahlığı hakkında sus pus olması manidar olarak yorumlandı.

Gündem 26.12.2021, 16:55 26.12.2021, 17:47
7122
GAZETECİLER FEDERASYONU YÖNETİCİSİNDEN KÜSTAHLIK!

Düzce Belediyesi, Düzce Ticaret Odası ve Ekonomi Gazetecileri Derneği ortaklığında 25-26 Aralık tarihleri arasında düzenlenen kentin geleceğine dönük 1. Düzce İktisat ve Kalkınma Kongresi planlama hataları nedeniyle tam bir fiyaskoyla sonuçlandı.

Davetlilerin Düzce’yle alakası yok…

Kongreye davet edilen isimlerin özenle seçilmediği gözlenirken, programın ilk günü konuşma yapan protokol üyelerinin dışında hiçbirinin Düzce ile uzaktan yakından ilgisi olmadığı ortaya çıktı. Hatta iş öyle bir yere vardı ki Düzce’nin gelişimine katkı sunsun diye çağrılan isimlerden biri, bırakın katkı sunmayı Düzce’yi aşağılamaya kalktı.

Cumhurbaşkanlığı’na akreditasyonu dahi yok

Cumhur İttifakı’na muhalifliğiyle bilinen ve Cumhurbaşkanlığı’na akreditasyonu olmayan, şu anda da CHP İzmir Milletvekili Atilla Serteli’nin onursal başkanlığını yaptığı Türkiye Gazeteciler Federasyonu da kongreye davet edildi. Federasyonun Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun da Federasyon Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve Gazeteciler Cemiyeti Düzce Temsilcisi Erol Tayhan ile birlikte Ekonomi Gazeteciler Derneği’nin davetlisi olarak organizasyona katılan isimler arasında yer aldı.

Ne için çağrıldı, ne yaptı

Aynı zamanda Kocaeli’de gazetecilik yaptığı bilinen Altun, Türkiye’nin en genç ili olan Düzce’nin gelişim sürecine katkı sunacak düşüncelerini aktarmak yerine sosyal medyada yaptığı skandal paylaşımla kendisine sağlanan imkânlarla en iyi şekilde ağırlandığı Düzce’yi küçük görme cüretinde bulundu.

 Bu ne küstahlık!

Sözde gazeteci Altun, “Düzce’nin il olduğu yerde, Gebze’nin hakkı büyükşehir belediyesidir.” diyerek Düzce ile bir ilçeyi kıyaslama ve Düzce’yi aşağılama küstahlığını kendinde hak gördü. Skandal sözler Düzce kamuoyunda büyük tepki çekti.

İkide bir bildiri yayımlayan Tayhan sessiz

Öte yandan kongre boyunca Altun’un peşinden ayrılmayan Cumhur İttifakı’na muhalifliği ile bilinen, Cumhurbaşkanlığına akreditasyonu bulunmayan cemiyetin Düzce temsilcisi Erol Tayhan’ın Düzce’ye hakaret niteliği taşıyan ifadeler hakkında sus pus olması akıllarda soru işareti bıraktı. Cemiyeti kendi çıkarları doğrultusunda kullandığı iddiasıyla sürekli karşı karşıya kalan ve etkisi altına alamadığı Düzceli’nin sesi olmaya gayret eden yayın organları hakkında ikide bir bildiriler yayımlamayı alışkanlık haline getiren Tayhan’ın sessizliği manidar olarak yorumlandı.

ÖNCÜ MEDYA GRUBU’NDAN KINAMA

Öte yandan her zaman Düzce’nin ve Düzceli’nin sesi olma gayretiyle 7 gün 24 saat yayınlarına devam eden Öncü Medya Grubu olarak içinde yaşamaktan ve hizmet etmekten büyük onur duyduğumuz Düzce’mize yönelik bu ifadeleri ve bu küstahlığı kabul etmiyor ve aynı sertlikle yanıt veriyoruz: ‘Hadi oradan gazeteci müsveddesi!’

1999’da yaşadığı iki büyük felaketin ardından bir yandan acıları tazeyken bir yandan da ayağa kalkma mücadelesi vererek her alanda aşama kaydeden Düzce, yolgeçen hanı değildir. Düzce’mizi ve Düzceli hemşehrilerimizi aşağılamaya kimsenin haddi ve hakkı yoktur.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun’u çirkin ifadeleri nedeniyle özür dilemeye davet ederken her konuda bildiriler yayımlayarak Düzce basınına kendince yön vermeye çalışan cemiyetin Düzce temsilcisi Erol Tayhan’ın bu konudaki sessizliğini de kınayarak not ediyoruz. Yetkililerin bu hadsizliğe haddini bildirmesini bekliyoruz.

banner844
Yorumlar (14)
Saçma Saçmalık 12 ay önce
Erol Tayhan'la bağlantı kurulması çok komik , konuşmacıların eline ne konuşmaları gerektiğine dair metin verseydiniz.
Vatandaş 12 ay önce
Haksız mı il olabildi mi Düzce? Yaptığı doğru olmayabilir ama düşününce adam haklı.Duzce daha iyisini hak ederken kimse Duzceyi düşünmüyor malesef
Düzceli 12 ay önce
Öncelikle objektif olduğu için sayın Altuna teşekkür ederiz. Hangi bilgi, gözleme dayanarak bu öngörüde bulunmuş bunu açıklayabilirmi? Aynı önyargıyla sayın Altunun bşk. yardımısı olduğu yerde Hasan Mezarcı washington post editörü olmalıydı
Rezil herifff ler 12 ay önce
Tayhan telafisi olmayan büyük bir hata yaptı, bu tip kişileri davet ederken kimdir nedir diye bir araştırmaya dahi gerek duymayan, basın camiasında yeri olmayan hatta yalnız kalmışlığın hırsı ve kibiriyle Düzceyi aşalıyan birisine kucak açmanın tek sebebi tayhanın ta kendisidir.
Q 12 ay önce
Adamsın öncü aba altından bizlere sopa göstermeye çalışanlara haddi ni bildir
Muzaffer 12 ay önce
Biz neyi doğru dürüst yapabildik ki. Bizde bu işleri yapabilecek organizatör
sanırım bulunmuypr. Belediye
her işe para buluyor da bir organizatör tutamıyor.
Düzce 12 ay önce
Düzceyi aynı gebze dilovası gibi kimyasal fabrika çöplüğüne çevirmek istiyorlar. Kimsenin Düzceyi düşündüğü falan yok. Kodamanlar parasına para katma derdinde.
murat bayraktar 12 ay önce
Misafirin uslubu yanlış olsa da söyledikleri doğru.
Bence ders alınmalı.Basit eleştirmek yerine neden neden ?? diye düşünmek ve cözum uretmek olmalı amaç.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız