banner851

banner614

GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

banner619

19 Eylül Gaziler Günü, Düzce Valiliği tarafından Anıtpark Meydanında düzenlenen resmi programla kutlandı.

banner846
Gündem 19.09.2015, 14:03
763
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
banner844
Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verilişinin yıldönümü olarak kutlanan Gaziler Günü nedeni ile Düzce’de de resmi program düzenlendi. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e Gazilik unvanı ile Mareşal Rütbesinin 94. Yıldönümü ve 19 Eylül Gaziler Gününü kutlamak amacıyla saat 10.00'da Anıt Park'taki Atatürk Anıtına Vali Ali Fidan, Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Bilal Güvenir, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Düzce Şube Başkanı Vedat Nefesoğlu sırasıyla çelenk koydular.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Kahraman Gaziler ve Aziz Şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak Türk bayrağı göndere çekildi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Düzce Şube Başkanı Vedat Nefesoğlu'nun günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmasının ardından, şiir okunması ile Anıt Parktaki tören program devam etti.
Vali Ali Fidan tarafından, Kore Gazisi Cevat Kazancıoğlu’na madalya takdim edilmesinin ardından Anıtpark’taki tören sona erdi.

Gaziler günü kutlamaları etkinliği kapsamında Vali Ali Fidan Gazi Yakınları ve Gazilerle yemekte bir araya gelip sohbet ettiler.

Vali Ali Fidan burada yaptığı konuşmada; “ Gazilik, şehitlik hepimizin bildiği gibi bizim medeniyetimizde, örfümüzde, dinimizde çok kutsal bir kavramdır. Sizler bizzat bunu yaşadınız ve gazilik onuruna ulaştınız. Bu vatan için kendinizi ortaya koydunuz. Bende varım dediniz ve bu onurlu davranışınızla yeni nesillere gençlere örnek oldunuz. Bizler kadim bir medeniyetin köklü bir tarihin mensuplarıyız. Bu topraklarda hep şehitlerimiz oldu, hep gazilerimiz oldu. Bundan sonrada olacak. Bu son dönemde de biliyorsunuz, dahili ve harici yerli ve yabancı şer odaklarının faaliyetleri yine yoğunluk kazandı. Daha önceki hafta bir şehidimizi ebediyete uğurladık. Düzce’miz şehidine de sahip çıktı. Hem şehidine sahip çıktı hem vakur bir şekilde onu ebediyete uğurladı. Ben öncelikle bütün Düzcelilere şehidimize gösterdikleri saygıdan, şehit cenazemizde gösterdikleri birlik beraberlikten dolayı teşekkür ediyorum. Bu vesile ile bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun mekanları cennet olsun. Ebediyete irtihal etmiş olan bütün gazilerimizi yine rahmetle anıyorum. Sizlere ailelerinizle birlikte sağlıklı, hayırlı, mutlu, huzurlu bir hayat diliyorum. Yaklaşmakta olan Kurban Bayramınızı bu vesile ile tebrik ediyorum.” İfadelerinde bulundu.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (2)
keles her yerde ayni 6 yıl önce
O ve avaneleri gec gelip bu amcalari sicak havada ayakta beklettiniz dusuncesizsiniz kibriniz batsin
çilimlili. 6 yıl önce
cevat amcamızı tebrik ederim.ilçemizi temsil etti.bundan yıllar önce koredeki kardeşlerimize yardım için gittiler ve gazilik ünvanı aldılar.helal olsun.
14°
az bulutlu